Монолітне будівництво – зведення конструкційних елементів бетонної сумішшю з використанням спеціальних форм (опалубок) на будівельному майданчику.
На сьогоднішній день найбільш перспективним зведенням будівель є існуючі технології монолітного будівництва будинків та споруд.
Розвиток технології монолітно-каркасного зведення будівель
Монолітне будівництво використовується для створення повністю жорсткої рамки з різних видів форм. У нашій країні багато років вважали за краще збірні конструкції. Хоча можна відзначити, що за останні 30 років – час конструктивізму – набуває досвід монолітне будівництво. Після настав час «цегли», потім активно просували будівництво з панелей, і тільки за останні 10 років можна сказати, що монолітне будівництво зайняло своє законне місце.
Технологія монолітного будівництва в Україні вийшла на ринок, де розрахункова економічна здійсненність проекту також не враховувала вартість матеріалів і вартість робіт і пов’язані з ними витрати. Говорячи конкретно про житлове будівництво, збірні будинки йдуть в минуле, тому західні будівельні фірми рідко використовують їх, вважаючи за краще будівництво будинків з моноліту. З такою технологією стає дешевша робоча сила, праця виконується один раз.
Переваги каркасно-монолітних споруд
Варто підкреслити переваги монолітного будівництва перед іншими технологіями.
- Східчасті структури в суцільній конструкції не мають значення. У збірній – всі структури мають розміри, які є кратними конкретному модулю, технологічному дизайну, що виконується на заводі. Швидко змінити форму устаткування неможливо. Тому архітектори і дизайнери зав’язані з певними типами і розмірами і, як наслідок, обмежені в прийнятті проектних рішень.
- Монолітна конструкція легше на 15-20%, ніж тверда цегляна будівля. Значно зменшена товщина стін і стель. Завдяки спрощенню конструкції і ваги, зменшуються витрати на матеріали, відповідно, знижуються витрати на установку фундаментів.
- Виробничий цикл переноситься на будівельний майданчик. Коли будуються збірні будинки, то будівельні вироби виробляються на заводі, доставляються на місце, монтуються. При виготовленні збірних конструкцій залишаються допуски на всіх етапах процесу, які призводять до додаткової роботи по обробці стиків. Якщо застосовується монолітна конструкція за установленою схемою, будівництво будинків здійснюється за більш короткий час. Крім того, якісна робота усуває необхідність у додатковій обробці. Стіни і стелі майже готові до обробки.
- Монолітна будівля забезпечує практично «безшовний» дизайн. Це підвищує продуктивність тепло- і звукоізоляції. У той же час конструкція міцніша.
Процес монолітного будівництва
Процес монолітного будівництва складається з декількох етапів:
- підготовка і доставка бетону;
- підготовка опалубки;
- і заливка бетону.
Цей процес особливо спрощений, якщо є можливість створити конкретну одиницю безпосередньо на місці.
Використання опалубки
Використання сучасних опалубних систем для бетонного будівництва значно покращує процес. Час і якість зведення конструкцій в значній мірі залежить від опалубки. Сучасні системи опалубки можна класифікувати за різними критеріями.
- За обсягом і конкретним завданням: для стін, стель, колон, перекриттів, сходових маршів.
- За способом установки: стаціонарна, самопідйомна і підйомна.
- За розміром: велика, дрібна.
- Використовувані матеріали. Для виготовлення опалубних елементів використовуються різні матеріали: сталь, алюміній, дерево і пластик.
Поки наша країна ще не створила універсальну систему опалубки, тому український будівельний ринок використовує опалубки іноземних виробників. Широко доступні розбірні і переносні, дрібні і великі опалубки, опалубки, що складаються з модульних панелей, балок з додатковими елементами.
Будівельна компанія КУБ «Моноліт» використовує кращі матеріали і сучасні технології при монолітно-каркасному будівництві. Ви можете замовити монолітне будівництво по телефону або залишивши заявку на сайті.