Несправна електрична установка створює загрозу життю і майну. Тому під час монтажу електропроводки, а також після їх завершення ви повинні дотримуватися наступних правил.
Електричні кола: не розрізайте кути
Електричні ланцюги повинні бути прокладені паралельно краю стін. Завдяки цьому можна відтворити їх курс, засновуючись на розташуванні розподільних коробок і аксесуарів. Деякі ненадійні підрядники, які бажають спростити свою роботу і зменшуючи використання матеріалів, прокладають дроти по діагоналі, роблячи їх маршрут коротше. Установка таким чином після настінної штукатурки невидима, а проводку кабелів – неможливо відтворити. Крім того, дроти під штукатуркою піддаються пошкодженню, наприклад, під час свердління отворів в стіні або при забиванні цвяхів.
Захисні провідники
Згідно з правилами, в електроустановках постійно встановлений PEN захисний і нейтральний провідник повинен мати перетин провідника не менше 10 мм 2 (мідь) або 16 мм 2 (алюміній). В установках в котеджах ці ділянки зазвичай набагато менше. Нова установка не повинна використовувати загальний захисний нейтральний провідник (PEN). Тому необхідно використовувати системи TN-S, в яких є окремі захисні PE і нейтральні N-провідники.
Оскільки більшість мереж живлення працюють в чьотирьох системі TN-C, в приймальні установці необхідно розділити провідник PEN на два окремих – PE і N – і перейти в систему TN-S. Поділ проводів PEN відбувається в роз’ємі або в комутаторі в будівлі. Створена система TN-CS, в якій провідник PEN проходить в точку поділу і два провідники з PE і N. Роздільна точка нейтрального захисного провідника (PEN), присутнього в мережі живлення, в два окремих захисних (PE) і нейтральних провідника (N) повинні бути заземлені. Це забезпечить збереження здатності заземлення на захисних провідниках PE, підключених до захищеного електроустаткування, і захисних провідників в гніздах штекера.
Ретельні компенсаційні з’єднання
Серйозна помилка при монтажі електросистем в будинку – це необережне виконання основних і додаткових компенсаційних з’єднань. Все еквіпотенціальні з’єднання повинні бути довговічними. По можливості використовуйте затискачі і заводські контакти для підключення балансувальних проводів.
Підключення кабелів повинно виконуватися за допомогою відповідних гвинтових клем. Забороняється застосовувати дроти шляхом скручування їх клем.
Правильний вибір матеріалів
Дріт в електричній системі повинні бути адаптовані до передбачуваного навантаження, а захисні пристрої повинні бути обрані так, щоб перевантаження кабелів і, як наслідок, ризик загоряння не могли статися. Всі вставні розетки в приміщеннях повинні мати захисний контакт.
Прожектори освітлення повинні бути завершені клемною колодкою для підключення світильників електропроводки. Винятком є патрубки з постійно встановленим світильником на стіні або стелі, до яких безпосередньо підключені шнури живлення.
Контроль електроустановки після завершення робіт
Після завершення робіт необхідно провести вимірювання для перевірки ефективності захисту від ураження електричним струмом, безперервності проводів і опору ізоляції. Також необхідно проводити вимірювання значень заземлення, в тому числі пов’язаних з системою блискавкозахисту (якщо будинок обладнаний такою системою). Замовник повинен отримати протоколи цих тестів. Якщо робота була виконана на основі виконавчого документації, після завершення робіт замовник повинен отримати у підрядника копію такої документації з усіма внесеними в неї змінами щодо початкового проекту.
Для того, щоб системи електропостачання в вашому домі були встановлені правильно, звертайтеся в наших фахівців. Ми виконаємо монтаж систем електропостачання в будинку будь-якої складності в короткий термін.