Стяжка підлоги. 12 найбільш поширених запитань і відповідей
Укладання підлоги або заливка стяжки для майбутньої підлоги – це елемент, який викликає сумніви. Ми відповідаємо на 12 найбільш поширених питань, що стосуються типів стяжок і правил їх укладання.
-
Навіщо потрібна стяжка?
Чи буде підлога красивою і довговічною, без тріщин, багато в чому залежить від того, на чому ми її влаштуємо. Стяжка також є несучим і покриваючим шаром, під яким розподіляються вода, каналізація і нагрівальні труби. Найважливішими особливостями хорошої підлоги є довговічність і надійність. Важливо, щоб стяжка не руйнувалася, наприклад, через вагу, яка діє локально на підкладці. Ще одна важлива особливість – вирівнювання або рівномірність стяжки, яка визначає кінцевий результат.
-
Як вибрати стяжку на землю?
Композитний шар укладається на ретельно очищену і загрунтовану поверхню. Деякі стяжки вимагають додаткового сполучного шару. Шар композитного праймера є моноліт з підкладкою, тому цей тип підлоги зазвичай робиться на стелях верхніх поверхів.
Це основний елемент влагоізоляційного бар’єру – підлога на землі повинна мати фундамент, відокремлений від бетонної підлоги (якщо вона не була щільно ізольована від землі, що є рідкісним рішенням). Зазвичай використовується поліетиленова плівка товщиною 0,2 мм. Стяжка розміщується на шарі теплової або акустичної ізоляції. Це також рішення, необхідне в приміщеннях з підігрівом підлоги.
-
Цементна стяжка або ангідридна стяжка?
Цементні стяжки – мають щільну або пластичну консистенцію, укладаються вручну або механічно, а ефективність укладання становить близько 200 м2 на добу. Вони можуть використовуватися як всередині, так і зовні, у вологих або сухих приміщеннях, схильних до різних навантажень. Ви можете зробити фундамент з ухилом. Сполучним в цих стяжках є цемент, який схильний до усадки, тому вони повинні бути належним чином розширені. Орієнтовна міцність цементної стяжки становить 20-25 МПа.
Ангідридна стяжка – вона мають рідку консистенцію і самовирівнюючі властивості, що гарантує рівність підлоги. Так як ангідрид – безводний сульфат кальцію – це гігроскопічна речовина, така стяжка не може бути використана на відкритому повітрі, наприклад в якості грунтовки для балконів або терас, або у вологих районах.
Однак перевагою ангідридної стяжки є можливість укладання її на великі поверхні без компенсаційних швів. Його приблизна міцність становить 20-40 МПа.
Якщо ви хочете знизити витрати, ви можете вибрати найпростішу цементну базу. Ангідридна стяжка має більш високий коефіцієнт теплопровідності, ніж цемент (ангідрид – 1,4-2, цемент 1,2 Вт / (мК), він також менш пористий, тому він буде кращим варіантом для теплої підлоги.
-
Як ізолювати фундамент?
Укладаючи бетон в якості елемента підлоги на землі, подбайте про ізоляцію від вогкості. Найчастіше для цієї мети використовується поліетиленова плівка, стики якої повинні бути щільно з’єднані один з одним. Крім того, стандартом будівельних майданчиків є використання теплової та акустичної ізоляції, найчастіше у вигляді полістирольних дощок або мінеральної вати, призначеної для підлог. Підлога термічно ізольована на землі і над неопалюваними приміщеннями (гараж).
-
Як виготовляються стяжки?
Температура субстрату і навколишнього середовища повинна складати 5-25 ° С. Поверхня, на якій повинен бути покладений фундамент, має бути чистою і сухою. Найбільш поширеними є цементні стяжки в напівсухий консистенції на будівельному майданчику з використанням міксокретта.
Компоненти готової суміші перемішують за допомогою води в машині, з якої суміш подається на підлогу. Підготовка грунтовки традиційним способом, готова суха суміш виробляється за допомогою води в бетономішалці або ковші. Ви також можете зробити вологі підлоги з щільної бетонної або рідкої ангідридового маси, що замовляється на бетонній змішувальній установці, з транспортуванням на будівельний майданчик в бетономішалці, що прискорює роботу і забезпечує рівномірну і постійну якість бетону.
Аналогічним рішенням є замовлення рідкого розчину з ангідридової целюлози, який надходить на будівельний майданчик в бункері-навантажувачі (також для змішування з водою). Вони живляться механічно, що значно прискорює час закладки фундаменту. Розчини цього типу гарантують підтримку правильних пропорцій інгредієнтів, тобто вони гарантують кращу якість кінцевого продукту.
-
Чи необхідно зміцнювати стяжку?
Ангідридні стяжки не потрібно зміцнювати, оскільки вони мають мінімальну усадку і високу міцність. Цементні підлоги завжди вимагають посилення, щоб зміцнити їх і зменшити стиснення. Для цієї мети використовується дисперсна арматура у вигляді сталевих або поліпропіленових волокон, або використовується сталева дротяна сітка 10 x 10 або 15 x 15 см з дротом діаметром 4-6 мм. В особливо важких місцях можуть бути встановлені сталеві стрижні діаметром 10-12 мм.
-
Стяжка для теплої підлоги
Товщина цементної стяжки над трубами для підігріву підлоги повинна становити не менше 6 см. Добавки слід додавати в цементну суміш, що поліпшить параметри готової стяжки, включаючи пластифікатори і, можливо, діспергіроване армування. Активація підігріву підлоги і підігріву підкладок повинна проводитися не раніше, ніж через 21 день після укладання підкладки.
Опалення повинне проводитися поступово. Кожен день температуру слід піднімати на кілька градусів, щоб через тиждень досягти цільової температури і підтримувати її протягом ще одного тижня. Потім поступово ви повинні щодня знижувати температуру в установці.
Товщина ангідридної стяжки над трубою для підігріву підлоги може становити всього 3 см.
-
Як контролювати стяжку?
Цементні стяжки слід культивувати після установки, поливаючи їх водою, особливо при високих температурах в приміщенні. Не відкривайте вікна, щоб не прискорювати випаровування розчину. Свіжий розчин також може бути покритий фольгою, щоб зупинити випаровування води з неї. Після тижня рекомендується провітрювати приміщення так, щоб після 4-6 тижнів стяжка досягла необхідної вологості перед укладанням підлог.
Догляд за ангідридними стяжками складається тільки в провітрюванні приміщень після двох днів лиття. Час сушіння становить 7-10 днів для 1 см грунтовки.
-
Чи потрібні компенсаційні шви?
Стяжки вимагають компенсаційних швів, оскільки сполучна, що міститься в суміші, викликає усадку, що збільшує ризик розтріскування. Глибина розрізів становить 1/3 – 1/2 від товщини фундаменту. Для всіх вертикальних елементів, таких як стіни, колони, проміжні продукти, які розділені на велику поверхню розбивають на дрібніші квадрати, щоб не допустити їх неконтрольованої усадки і тріщин.
Цементна стяжка також розрізається в кожному проході між кімнатами. Максимальна площа цементної стяжки без проміжних розрізів становить 5 х 5 м. Периферійні і розподільні дилатації повинні бути виконані з ангідридових стяжок. Оскільки вони мають мінімальну усадку, коли розмір приміщення не перевищує 50 м2 або діагональ приміщення не більше 10 м.
Використовуючи готові суміші спеціального призначення, вам необхідно перевірити рекомендації виробника з цього питання.
-
Коли використовуються вирівнюючі з’єднання?
Вирівнюючі з’єднання збагачені армуючими волокнами і добавками, що поліпшують гнучкість і адгезію до різних типів субстратів (бетон, дерево). Вони використовуються перед нанесенням самовирівнюючих складів або для створення підлоги для вирівнювання існуючого субстрату, злегка підвищення рівню фундаменту у всій кімнаті, вирівнювання рівня на кордоні розділу між двома різними поверхами і заповнення порожнин подстила підлоги.
-
Які типи стяжок слід використовувати в гаражі?
Все залежить від планованого поверху. Якщо ви маєте намір створити відкритий фундамент в гаражі, тобто без верхнього шару зносу у вигляді плиток або покриття, тоді рекомендується використовувати бетонний поплавок або цементне базове покриття.
Якщо ви маєте намір зробити яму в гаражі для встановленої зливної решітки, ви повинні використовувати цементний фундамент з щільною текстурою. Якщо ви хочете зробити плоску підлогу, яку ви будете покривати теракотою або смолою, ви можете використовувати як цементні, так і ангідридні фундаменти. Однак ви повинні пам’ятати про належну гідроізоляцію.
-
Коли використовувати самовирівнюючі з’єднання?
Оскільки вони досить дорогі, вони не використовуються в якості основного шару, але частіше за все для вирівнювання і корекції поверхні підкладки, особливо для килимів, паркету, панелей для підлоги, теракоти, натурального каменю.
Вони рекомендуються в основному в ситуаціях, коли необхідно вирівнювати існуючий субстрат, злегка підвищити рівень підлоги у всій кімнаті, вирівнюючи кордон між двома різними поверхами, і коли нерівність підкладки запобігає використання відповідної товщини клею. Існує межа їх максимальної товщини, найчастіше 30-40 мм.