Бетонні підлоги – найпоширеніший тип покриттів, що використовується в якості основи для облаштування промислових підлог. Схильність до утворення тріщин один із суттєвих недоліків бетонних підлог, особливо в період дозрівання бетону і його усадки. Низька міцність на вигин також призводить до розтріскування під тиском. Армування – технологічно нескладна і економічно вигідна процедура, що дозволяє зміцнити бетонну масу, значно поліпшивши її експлуатаційні характеристики. В результаті:
- бетонна основа стає набагато більш довговічнішою і збільшується стійкість до динамічних і вібраційних навантажень;
- скорочується витрата бетону за рахунок зменшення товщини плити (але не менше 70 мм);
Найбільш часто застосовується армування бетонної підлоги за допомогою дорожньої сітки і сталевої арматури (середнього діаметру 16 мм і вище), а також металевої та поліпропіленової фібри. Арматуру або дорожню сітку на підставках (стільчиках) викладають над підлогою і заливають бетоном, таким чином, щоб арматура перебувала або в центрі, або на відстані не менше 30-35 мм від верхньої або нижньої поверхні підлоги. Сталева арматура покращує опірність бетонного покриття до розтягування, надає матеріалу додаткову міцність. У свою чергу бетон захищає арматуру від корозії. Залежно від призначення і функцій, які вона виконує, арматуру прийнято розділяти на робочу, розподільну і монтажну. Металева або поліпропіленова фібра додається безпосередньо в міксер і 10-15 хвилин рівномірно перемішується і бетон з фіброю виливається в робочу зону.
Робоча арматура бере на себе основне навантаження напруги розтягнення, як в бетонних підлогах так і в інших залізобетонних конструкціях. Завдання розподільної арматури – рівномірний розподіл зусилля, що діє по робочій арматурі. За допомогою монтажної арматури з’єднуються окремі залізобетонні елементи арматури в готовий виріб. Вона також використовується для монтажу залізобетонних конструкцій.
Для армування бетону також застосовується дорожня сітка. При проведенні дорожньо-ремонтних робіт армування покриття дорожньою сіткою стало прийнятою нормою, оскільки від неї безпосередньо залежить якість і довговічність покриття.
Основні види робіт для яких застосовується дорожня сітка:
- армування залізобетонних конструкцій;
- армування дорожніх покриттів;
- спорудження огорож;
- виготовлення каркасів, кліток;
- фіксація цегляної кладки.
Переваги застосування дорожньої сітки:
- дозволяє добитися оптимального ущільнення конструктивних шарів;
- збільшує довговічність покриття;
- збільшує зносостійкість, опірність до динамічних навантажень;
- збільшує стійкість до екстремальних зовнішніх впливів і інші експлуатаційні характеристики;
- збільшує проміжки між ремонтами;
- дозволяє уникнути нерівномірної усадки бетону;
- надає конструкції необхідну міцність.