Промислові підлоги на підприємствах піддаються великим навантаженням. За ним щодня пересувається велика кількість людей, перевозиться техніка, змінюється температура в приміщенні або відбувається викид будь-яких хімічних речовин. Все це не сприяє довговічності. Ось чому важливо правильно підібрати матеріал для промислової підлоги, так, щоб він відповідав усім можливим навантаженням.
Найчастіше на підприємствах використовують бетонні підлоги. Їх характеризує висока міцність і широта використання. Наливні бетонні підлоги можуть бути як у внутрішніх, складських приміщеннях, так і в житлових кімнатах і навіть на вулиці – парковки, під’їзди і т.д. Крім того, бетонні підлоги можуть бути покриттям вже самі по собі, а можуть служити міцною основою для наступних шарів.
Бетонні підлоги класифікують за такими характеристиками.
Кількість шарів:
- Багатошарові
- Одношарові
Армування:
- Армовані
- Неармовані
Поверхневий шар:
- З полімерним покриттям
- Зі зміцнюючим шаром
Основною перевагою наливних бетонних підлог є їх висока міцність. Вони мають високу зносостійкість, опірність до впливів зовнішнього середовища, мають великий запас міцності проти механічних навантажень. Крім того, бетонні підлоги відмінно переносять перепади температури (від -40 ° С до 1200 ° С).
Технологія виготовлення і укладання бетонних підлог відома вже довгий час, завдяки чому дозволяє виготовляти їх в найкоротші терміни і з невеликими фінансовими витратами. Ще одним важливим фактом є те, що при виготовленні бетонних підлог враховуються майбутні навантаження і експлуатація, тобто в результаті ви отримуєте покриття з необхідною міцністю.
У бетонних наливних підлог є одне слабке місце – поверхневий шар. В процесі експлуатації на ньому можуть утворюватися тріщини, крім того, він схильний до абразивного зносу і пилоутворення. Щоб збільшити термін служби бетонної підлоги його виготовляють із зміцненим верхнім шаром. Цей варіант можна використовувати як при виготовленні нових, так і при ремонті старих бетонних підлог.
Влаштування бетонної підлоги
З чого ж починається виготовлення, укладання бетонної підлоги? В першу чергу це фрезерування, шліфування і дробеструйка. З поверхні основи усуваються всі нерівності, велика увага приділяється гідроізоляції основи. Потім йде укладання бетонної суміші, проводиться ущільнювальне просочення бетонної підлоги.
Після деякого часу (зазвичай 3-6 годин), коли бетонна підлога застигла, в поверхневий шар втирається зміцнююча суміш. Цей етап дозволяє збільшити міцність і ударостійкість бетонної підлоги в 2 рази, а опірність абразивному зносу збільшується в 8 разів. Підлога стає рівною і красивою, за бажанням замовника вона може бути пофарбована в будь-які кольори. Саме зміцнення верхнього шару дозволяє використовувати бетонні підлоги в житлових приміщеннях.
Через 2-3 дні, після зміцнення проводиться нарізка деформаційних і температурно-усадочних швів. Через 10 діб з моменту початку робіт бетонна підлога повністю застигає і готова до експлуатації.
Бетонні підлоги в чистому вигляді в даний час використовуються рідко. Найчастіше їх використовують як основу для інших покриттів. Так, наприклад, після нанесення різних полімерних напилювань на бетонні підлоги стелять лінолеум, викладають паркет або плитку. Рідше їх просто фарбують спеціальними полімерними фарбами. Все це допомагає збільшити термін служби підлоги, покращує її естетичні та гігієнічні якості.
Для того щоб бетонна підлога прослужила вам довгий час, слід звернутися до професіоналів, які підберуть склад підлоги, виходячи з умов експлуатації, проведуть якісне укладання і подальшу обробку.