Влаштування монолітного фундаменту – переваги і недоліки
Монолітний плитний фундамент має чималий попит. Часто саме його вважають кращим в приватному житловому будівництві, незважаючи на необхідність точних розрахунків і не найменші фінансові витрати на влаштування фундаменту.
Переваги монолітного фундаменту
Найважливіший плюс – значна довговічність цього виду основи. Це пояснюється тим, що конструкція не має швів і стиків, що і забезпечує їй надійність і довгий експлуатаційний термін.
Універсальність – ще одна перевага конструкції. Так, монолітний плитний фундамент можна застосовувати на будь-якому типі грунту, в тому числі з високою ймовірністю просадок і близьким розташуванням грунтових вод за винятком регіонів з вічною мерзлотою. До того ж будівництво здешевлюється через непотрібність застосування спеціальної підйомної техніки. А спорудити такий фундамент можна своїми силами, якщо провести попередні точні розрахунки.
Недоліки монолітного фундаменту
Як і будь-який інший вид основи, монолітний також має свої недоліки. Головний з них – це невисокі показники по утриманню тепла. Так звані «містки холоду» виникають через присутність в конструкції залізної арматури. Вартість такого фундаменту не є найнижчою з усіх існуючих.
Основні етапи влаштування фундаменту монолітного типу
- Правильні розрахунки і точна розмітка майданчика. Від цього залежить надійність майбутньої конструкції і всієї будівлі.
- Перший крок безпосередньо будівельних робіт – риття траншеї або котловану, якщо під будівлею передбачається підвальне приміщення. Залежно від фінансових можливостей використовується або механізовані пристрої, або ручні.
- Далі слід заповнення виїмки піщано-гравійної або піщано-щебеневої, рідше піщано-шлакової подушкою, яка трамбуется пошарово. Тверді матеріали виступають тут дренажем.
- Облаштування опалубки з дерев’яних дощок або ж спеціальних заводських багаторазових плит. Її ширина розраховується так, щоб вона була трохи більше ширини майбутнього фундаменту.
- Гідроізоляція – етап, який виконується не завжди, наприклад, якщо в будинку не передбачено підвалу або підземного гаража і так далі.
- Після опалубки слід етап армування, що забезпечує зменшення ймовірності усадки будівлі з роками. Кількість армуючих ліній і переплетень залежить від типу і висотності будівлі.
- Наступний крок – заливка бетонної суміші. Після того, як бетон повністю висохне (час висихання залежить від погодних умов і клімату місцевості, де здійснюється будівництво), знімається опалубка.
- Монолітний фундамент готовий.
Фахівці компанії КУБ «Моноліт» мають великий досвід у влаштуванні монолітних фундаментів. Ви можете звернутися до нас, щоб роботи були виконані якісно і в строк.