Будівництво будинку може бути виконано з різних матеріалів. Він може бути не тільки цегляним або дерев’яним, а й металевим або бетонним. Однак для створення міцної конструкції будинку монолітно-каркасне будівництво – оптимальний варіант.
Окремі елементи дерев’яних або сталевих конструкцій працюватимуть разом тільки тоді, коли вони будуть з’єднані між собою за допомогою різних типів з’єднувачів.
Однак для міцного і довговічного монолітно-каркасного будівництва залізобетонних елементів такі з’єднувачі використовувати не потрібно. Досить грамотного будівництва. Залізобетон повинен передавати напруги, що виникають в різні моменти навантаження будинку. В першу чергу мова йде про розтягуючі напруги, тому що бетон може самостійно впоратися з стискаючими напругами.
АРМОВАНІ МОНОЛІТНІ КОНСТРУКЦІЇ
У приватних будинках найбільш популярною монолітної конструкцією є залізобетонна стеля. Зазвичай це однорідна гладка плита, безперервно поєднана з підтримуючими її залізобетонними балками. Зазвичай вони представляють собою вінці на основі несучих стін, але можуть бути і залізобетонні балки, звані в’яжучими.
Залізобетонні сходи також є монолітними, марші яких ступенями і майданчиками зазвичай з’єднуються між собою.
Монолітні елементи будівлі також можуть з’єднуватися між собою залізобетонними колонами і балками, утворюючи структурний каркас. Він може взаємодіяти з несучими стінами або повністю замінювати їх. Останнє рішення часто використовується в тих місцях будівлі, де повинні бути встановлені великі, широкі вікна, що займають простір від підлоги до стелі.
Залізобетонні колони, монолітно пов’язані з перекриттями, також використовуються для посилення несучих стін. Це стосується місць в будівлі, де є високі навантаження і у самих стін можуть виникнути проблеми з їх безпечним перенесенням на фундамент.
ВИКОНАННЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ МОНОЛІТНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Монолітні залізобетонні конструкції виготовляються за місцем їх розташування в будівлі. Їх формують в опалубку, в яку спочатку укладають арматуру, а потім заливають ретельно ущільнену бетонну суміш.
Тільки після того, як бетон набере необхідну міцність, опалубку демонтують, а за свіжоприготовленими елементами доглядають протягом перших кількох днів, щоб вони не почали позбавлятися від технологічної води при контакті з навколишнім середовищем.
Занадто швидке видалення вологи свіжим бетоном може знизити його міцність і викликати усадочні тріщини в елементах. Такі подряпини можуть негативно позначитися на несучій здатності і довговічності залізобетонних елементів, в тому числі через ослаблення взаємодії бетон-сталь в них.
Зазвичай неможливо побудувати відразу всю залізобетонну конструкцію будівлі, тому його зведення ділиться на етапи. Однак місця стиків конструкції не можуть бути випадковими, якщо ми хочемо зберегти монолітність конструкції.
МОНОЛІТНІ КОНСТРУКЦІЇ
Як видно з усього цього, монолітність залізобетонних конструкцій безпосередньо пов’язана з технологією їх виконання. Також очевидно, що такі будівельні ефекти не можуть бути досягнуті з іншими будівельними матеріалами, такими як, наприклад, дерево, сталь або алюміній.
Залізобетонні монолітні конструкції – в силу того, що вони складають єдине ціле, – характеризуються дуже високою жорсткістю. Це рішення дуже вигідно з точки зору механіки будівлі і міцності матеріалів. Завдяки монолітним з’єднанням можна краще використовувати несучу здатність всіх елементів конструкції. Це означає, що їх поперечний переріз може бути менше, ніж якби вони працювали окремо як окремі елементи – не з’єднанi один з одним або з’єднані тільки механічними з’єднувачами.
Будинки з монолітними залізобетонними конструкціями також дуже стійкі до вібрацій грунту. Тому їх варто використовувати не тільки в будинках, побудованих в районах, постраждалих від землетрусів, але і в тих, поруч з якими є (або будуть проходити) маршрути повідомлення з інтенсивним рухом.
Замовляйте монолітно-каркасне будівництво у професіоналів. Будівельна компанія «КУБ» Моноліт» виконає монолітне будівництво будь-якої складності.