Categories
Без рубрики

Промислові підлоги – види, ціни, поради

Подібно до того, як основа будинку – це міцний фундамент, жоден виробничий цех не можна назвати професійним без хорошої промислової підлоги. Також можна використовувати промислові підлоги при будівництві та ремонті будинку або квартири. Який бетон вибрати для підлоги, скільки коштує бетонна стяжка і чи буде бетонна підлога працювати вдома – пояснюємо в цій статті.

Що таке промислова підлога?

Промислова підлога – це придатний для використання шар підлоги, який укладається на будівельний елемент або постійно з’єднується з ним клейовим шаром. Промислові підлоги використовуються в торгових залах, виробничих цехах, складах та ін. Їх не використовують в якості дорожніх покриттів або в житлових приміщеннях, хоча промислові підлоги стають все більш популярними в дизайні будинків – особливо в модному сьогодні індустріальному стилі.

Які особливості промислового підлоги?

Промислова підлога (найчастіше у вигляді бетонної підлоги) є безумовним фундаментом будь-якого залу: виробничого, торгового або складського. Він повинен витримувати багатотонні навантаження – обладнання, яке зберігається в залах, розміщується на полицях, які мають величезний тиск на землю. Хороша промислова підлога витримає такі навантаження і не утворює тріщин і відколів. З іншого боку, в торгових залах бетонні підлоги, крім обслуговування полиць, повинні витримувати інтенсивне використання сотнями людей, які відвідують магазин кожен день.

Як влаштовується промислова бетонна підлога

Промислова підлоау складається з трьох шарів: підґрунтя, підстави і грунтовки. Кожен з них відіграє певну роль і дуже важливий в процесі досягнення витривалої бетонної підлоги. З цієї причини існують суворі правила для промислових підлог. Основа складається з ущільненого піску або гравію відповідно і становить перший шар підлоги. Потім будуються нижня і верхня підконструкціі. Перший складається з ущільнених шарів піску або щебеню, а верхній фундамент може бути виконаний з бетону. Його завдання – не допустити змішування грунтового субстрату з підлогою. Поверхня фундаменту повинна бути рівною і гладкою – не допускаються гострі краї. На кожному етапі будівництва несуча здатність бетонної підлоги перевіряється за допомогою спеціальних пристосувань.

Армування підлоги

Промислові бетонні підлоги армують традиційним способом – фермою зі звареними арматурними стрижнями. Може використовуватися верхнє або нижнє армування. Верхнє армування полягає в утриманні його сталевими стрижнями, а нижнє армування виконано пластиковими прокладками. В даний час використовується більш новий метод армування – фібробетон (від «фібри»). Замість традиційних арматурних стержнів в бетон для підлоги додають короткі стрижні (фібри). Після їх змішування з бетоном ми отримуємо композит, що дозволяє рівномірно розподіляти сили в бетонній промисловій підлозі.

Промислові підлоги – види

Промислові стяжки бувають декількох типів. Крім найпопулярнішої бетонної стяжки, ми також можемо вибрати стяжку з полімерної смоли і поліровану бетонну підлогу.

Бетонна промислова підлога

Бетон для підлоги – це найбільш популярне рішення, яке використовується у виробничих цехах, складах, аеропортах і на парковках. Така основа стійка до стирання, високих навантажень, механічних і хімічних пошкоджень, наприклад, жирних плям. Бетон також універсальний завдяки своєму кольору і поверхні, що робить його придатним для більшості промислових і комерційних приміщень, тому немає необхідності укладати додатковий шар підлогового покриття.

Зі смоли

Стяжка із смоли є другим після бетону рішенням за поширеністю в промисловому будівництві, але не тільки. Його можна успішно використовувати в службових приміщеннях, наприклад, в перукарнях або офісах. Однак цей тип підлогового покриття, не дивлячись на те, що він стійкий до великих навантажень і інтенсивного використання, досить легко подряпати, тому люди з тонким естетичним чуттям можуть не задовольнитися такою підлогою в своєму будинку. Основним компонентом полімерної підлоги є рідка епоксидна смола, в яку додані модифікують агенти, а іноді і кварцовий пісок або мінеральні пігменти, які дозволяють отримати дуже візуально привабливий ефект металевої підлоги, яка оптично збільшує простір.

Полірована бетонна підлога

Мабуть, це найкращий вид промислової стяжки для житлових приміщень. Завдяки шліфовці, просочення, полірування і покриття лаком ми отримуємо гладку, глянсову підлогу, стійку до подряпин і навантажень. Цей вид бетону не буває сірим і матовим, так як глянсову поверхню можна отримати за допомогою лаку.

Області застосування типів промислових підлог

Використання бетону для підлоги практикується не тільки в промисловості. Завдяки своїм властивостям цей тип поверхні використовується всюди, де підлога буде інтенсивно експлуатуватися, і повинна бути стійкоюм до величезних навантажень, механічних, хімічних і погодних пошкоджень, тобто дощу, морозу і УФ-променів.

Промислові підлоги використовуються в:

 • виробничих цехах;
 • складах;
 • торгових залах;
 • офісах;
 • аеропортах;
 • музеях;
 • ресторанах;
 • станціях;
 • автостоянках;
 • школах;
 • гаражах

Як довго сохне стяжка?

Час висихання стяжки залежить від типу використовуваної суміші, товщини стяжки і погодних умов (в першу чергу від температури навколишнього середовища). Принцип простий – бетон сохне тиждень на кожен сантиметр бетону при стягуванні від 1 до 4 см. Якщо збільшити товщину стяжки, час очікування збільшиться. Стяжки товщиною від 4 см до 6 см включно вимагають двотижневого висихання на кожен сантиметр, тобто стяжка товщиною 6 см буде сохнути 8 тижнів.

Промислова підлога – шари

Бетонні підлоги складаються з наступних шарів:

Фундамент – кладеться безпосередньо на несучий грунт. Цей шар може складатися з піщано-гравійної суміші, щебеню або тонкого бетону.

Шар, що перериває капілярний підйом – являє собою один або два шари поліетиленової плівки, мінімальна товщина якої становить 0,3 мм.

Гідро- і теплоізоляція – для гідроізоляції використовуються безшовні бітумні покриття, рулонні бітумні матеріали або зварні пластикові мембрани. Однак в теплоізоляції використовується екструдований пінополістирол.

Несучий бетон – найчастіше виготовляють плити, традиційно армовані прутками або фіброю.

Шар зносу (пол) – в разі вибору підлогового покриття допускається відносна свобода. Ми можемо вибрати бетон, смолу, кераміку або цемент.

Промислові підлоги – ціна

Вартість промислової підлоги залежить від типу стяжки, яку вибирали, і від обсягу робіт – у разі будівництва виробничого приміщення необхідно найняти професійну компанію з обладнанням. У вартість стяжки входять матеріали, трудовитрати і тип покриття. Чим більше належить зробити, тим більше доведеться заплатити. У ціні промислової підлоги також підвищуються всілякі складності на будівельному майданчику – наприклад, стовпи або перегородки. Для великих проектів, таких як стяжка підлоги у виробничому цеху, ви можете отримати матеріальну знижку від підрядника. Найкраще запитати індивідуальну пропозицію для вашого проекту – остаточна ціна будівництва може відрізнятися від тієї, яку компанія пропонує в своєму прейскуранті. Це не завжди означає більш високу ціну! Якщо проект дуже великий і умови на ділянці сприятливі, підрядник може надати вам знижку.

Промислові підлоги в домашніх умовах

У зв’язку із зростанням популярності промислових і лофт інтер’єрів все більше і більше людей задаються питанням «Який бетон вибрати для підлоги» при будівництві будинку? Дійсно, промислові стяжки все частіше використовуються в приватних будинках і квартирах. Вони міцні, стійкі до пошкоджень, а коли бетон через багато років тьмяніє, його досить відшліфувати і пофарбувати. Під ним навіть можна вдало встановити теплу підлогу! Бетон на підлозі – не така вже й нова ідея. Це дуже просто, і завдяки цьому виходить елегантна підлога.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *