Бетонні промислові підлоги. Види і матеріали
Зростаючі вимоги до промислових підлогових покриттів змушують будівельну галузь і будівельників постійно шукати нові матеріали, які будуть мати високу стійкість до стирання, навантаження, погодних і хімічних чинників. Сучасні промислові підлоги також повинні бути естетичними, простими у догляді, герметичними і навіть мати дуже низькі параметри пилоутворення.
Промислові підлоги в більшості випадків складаються з трьох шарів. Перший шар – це цоколь, потім кладеться підкладка, тобто несучий шар, остання складова промислової підлоги – бетонна плита перекриття.
Звичайно, промислові підлоги в залежності від їх передбачуваного використання можуть складатися більш ніж з трьох шарів. Шари підбираються індивідуально для об’єкта, на якому буде укладатися підлога.
Часто різні слої є загальними для різних типів промислових підлог. Наприклад, в підлогах на цементній основі поверх існуючих бетонних підстав наступний шар – це грунтовка і клей для стяжки. Процес створення підлоги таким чином завершується нанесенням просочення.
Виготовлені таким чином промислові підлоги можна оснастити додатковими шарами, наприклад, нековзаючим або декоративним.
Найпопулярніші промислові підлоги:
- бетонні промислові підлоги;
- тонкошарові промислові підлоги;
- шліфована промислова підлога;
- промислові підлоги зі смоли.
Шліфовані промислові підлоги
Шліфовані промислові підлоги – це бетонні підлоги, яким в процесі обробки надається відповідний блиск шляхом полірування за допомогою спеціальних пристосувань для цього типу, наприклад, алмазних шліфувальних машин, з одночасним використанням відповідних хімічних препаратів.
У процесі шліфування бетонну основа набуває природний колір і блиск. Така підкладка також твердне і ущільнюється.
Цей вид полірування можна використовувати на нових підлогах, а також на підлогах віком кілька років.
До безперечних достоїнств промислових підлог такого типу можна віднести:
- відмінна естетика підлоги – підлога має структуру, що нагадує натуральний мармур або полірований камінь;
- легко утримувати підлогу в чистоті – ці підлоги однорідні і водонепроникні;
- поліровані промислові підлоги дуже міцні, тверді і стійкі до різного роду зовнішніх пошкоджень, стирання і хімічних дій.
Легкість виготовлення шліфованої промислової підлоги означає, що при роботі з цим типом підлог немає необхідності закривати весь зал або будівлю.
Поліровані промислові підлоги використовуються в магазинах, великих торгових центрах, громадських будівлях – музеях, галереях, вокзалах, аеропортах, а також у виробничих і складських приміщеннях.
Тонкошарові промислові підлоги
Тонкошарові промислові підлоги зазвичай мають товщину від 5 мм до 15 мм. Такі підлоги використовуються в основному там, де існуюча підлога вимагає ремонту, і її неможливо повністю видалити і укласти нову.
Правильно укладені тонкошарові промислові підлоги гарантують міцність і довговічність основи. Підлоги цього типу відрізняються високою стійкістю до навантажень і ударів. Також вони мають високу механічну міцність і відрізняються дуже гарну адгезію до основи.
Тонкошарові промислові підлоги зазвичай виготовляються з сумішей модифікованих полімером цементів, пігментів і твердих наповнювачів.
Укладання тонкошарової підлоги не складна і може бути повністю адаптована до різних типів інтер’єрів. Укладаючи цей тип підлоги, можна визначити його блиск і протиковзкі властивості в процесі остаточної поліровки.
Бетонні промислові підлоги
У разі промислової бетонної підлоги її конструктивна структура дуже схожа на структуру дороги – шосе.
Бетонні промислові підлоги особливо корисні в цехах, де існує висока хімічні і абразивні навантаження, а також всі види ударів і пошкоджень. Ці типи підлог також використовуються в виробничих цехах або складах, де на відносно невелику площу виявляється високий тиск (наприклад, від навантажувачів, промислових машин або великих складських стелажів).
Ці типи промислових підлог складаються з верхнього шару, який представляє собою комбінацію бетону і зносостійких матеріалів.
Звичайно, для того, щоб бетонні промислові підлоги виконували свої функції, їх необхідно укладати на відповідну основу. Такий фундамент повинен, перш за все, мати відповідну несучу здатність, грунтові і дренажні властивості.
В крайньому випадку перед укладанням бетонної підлоги може знадобитися доопрацювання або повна заміна основи з достатньою несучою здатністю.