Технологія виробництва і влаштування бетонних промислових підлог
Склади і виробничі цехи, а також інші промислові об’єкти для потреб своєї діяльності вимагають професійно спроектованих і правильно залитих бетонних підлог. Це найпоширеніший тип поверхонь, які можна зустріти в промислових цехах. Конструкції з цього типу підлог залежать від навантажень не тільки з розподіленими, а й з зосередженими силами (такими як тиск ніжок стійок). Не байдужі грунтові і теплові умови, а також технологія виробництва і призначення. Погано покладені або неправильно експлуатовані підлоги можуть швидко зіпсуватися, що потребує ремонту поверхні. Однак, перш ніж проблема буде усунена, ми досліджуємо її причину, вибираючи правильний і найбільш ефективний спосіб дій.
Бетонні промислові підлоги відрізняються за типом влаштування:
- бетонні підлоги з ухилом, наприклад, для харчової промисловості;
- бетонні безшовні підлоги;
- полірований бетонні підлоги (шліфовані) – використовується на майданчиках для маневрування і складських приміщень;
- бетонні підлоги для багатоярусних складів;
- бетонні підлоги для різних типів оздоблювальних поверхонь: наприклад, смоли, плитки, покриття для підлоги і інші технології.
Технологія влаштування бетонних промислових підлог
Безаварійна робота промислових поверхонь багато в чому залежить від прийнятої методики поділу, вирізки робочих полів на потрібну глибину, заповнення деформаційних швів бетонних плит. Якісна підлога повинна бути правильно вирівняна, стійка до хімічних факторів і механічних навантажень. Аналогічні вимоги застосовуються до компенсаторів, метою яких є захист підлоги від розтріскування, наприклад, через теплові умови. Найбільш поширені типи розширення промислових підлог: робочі, усадочні і конструкційні.
Робочі компенсатори поділяють плити перекриття, запобігаючи їх усадку або розширення.
Систолічні компенсатори використовуються для нейтралізації розтягуючих зусиль, що виникають в результаті теплових і технологічних процесів, дозволяючи поверхні плит переміщатися і захищаючи їх від пошкоджень в результаті напруги.
Будівельні компенсатори виконуються, наприклад, для поділу двох ділянок з різними технологічними або температурними вимогами.
Бетонні підлоги із зміцненням
Бетонні підлоги з поверхневим зміцненням – це тип поверхні, завданням якої є захист поверхні від ушкоджень, що слід враховувати на етапі проектування і, таким чином, уникати додаткових витрат, пов’язаних з незапланованою модернізацією підлог. Затвердіння верхнього шару бетону здійснюється шляхом нанесення відповідного затверджувача шляхом багаторазового механічного втирання до тих пір, поки підлога не стане повністю твердою і рівною, а також з використанням, наприклад, сухого насипання, різних будівельних розчинів і стяжок або просочень. Захищені таким чином поверхні відрізняються високою твердістю, герметичністю і стійкістю до механічних і хімічних пошкоджень.