Підлоги з епоксидної смоли. Види полімерних підлог і їх властивості
Підлоги з епоксидної смоли стійкі до хімічних речовин і інтенсивного використання. Технологія виготовлення полімерних підлог також дає необмежені дизайнерські можливості.
Підлоги з смоли універсальні. Однак для того, щоб виконувати потрібну опцію, вони повинні бути правильно вибрані для передбачуваного використання. Не менш важливо дотримуватися технологічну строгість при укладанні полімерних підлог.
Підлоги з смоли – види і характеристики
Підлоги на основі смол: епоксидні, поліуретанові, епоксидно-поліуретанові і акрилові, використовуються в загальнобудівельному будівництві, в виробничих приміщеннях з низькою інтенсивністю руху автотранспорту і обмеженим впливом агресивних речовин. Існує взаємозв’язок між товщиною полімерної підлоги і її навантаженням – чим він товстіший, тим більшим навантаженням він може піддаватися. Звичайно, це залежить від того, як він використовується, в тому числі від того, оснащені чи автомобілі гумовими або пластиковими колесами. Залежно від способу укладання полімерні підлоги діляться на:
- Тонкошарові полімерні підлоги – наносяться методом фарбування в два або три шари товщиною близько 0,5-1 мм,
- самовирівнюючі полімерні підлоги – залити і розподілити шпателем або зубчастим шпателем, потім прикатать зубчастим валиком для видалення повітря – товщина шару близько 2-5 мм,
- підлоги зі шпаклівки – заливка, намазки і затирка вручну або механічно, товщиною від 6 до 25 мм (гладка або пориста епоксидної смоли) і від 4 до 6 мм (гладкий акрил).
Підлоги з смоли – які і де використовувати?
Підлоги з епоксидної смоли відрізняються високою механічною міцністю, при використанні в якості міцного шару їх можна укладати на дуже сильно механічно навантажені поверхні. Їх додатковою перевагою є хімічна стійкість, завдяки чому вони можуть використовуватися на хімічних заводах.
Поліуретанові підлоги володіють меншим опором і призначені для промислових об’єктів, де не будуть піддаватися занадто великим навантаженням і агресивному середовищу. Їх особливі різновиди, що володіють підвищеною морозостійкістю і стійкістю до ультрафіолетових променів, можуть використовуватися, в тому числі, в відкритих гаражах і на пандусах.
Гнучкі різновиди поліуретанових і епоксидних підлог дозволяють зробити поверхню сумісною з бетонною основою. Напруження між шарами не є небезпечними для підлоги.
Епоксидно-поліуретанові підлоги поєднують в собі характеристики міцності епоксидних і гнучких поліуретанових поверхонь.
Акрилові підлоги відрізняються високою міцністю і стійкістю до ударного стирання. Крім того, вони стійкі до погодних умов (особливо метакрилатного підлоги) і їх можна укладати навіть при мінусових температурах. Завдяки цим властивостям вони використовуються в якості поверхонь для мостів, віадуків, пандусів і відкритих гаражів. Смоляні маси також можна використовувати для посилення бетонної основи, її просочення і герметизації.
Особливі області застосування для полімерних підлог
Особливий тип полімерного статі – це підлога, яка проводить електричні заряди. Вони використовуються в виробничих приміщеннях, на складах, в лікарнях, лабораторіях і офісах, обладнаних машинами, пристроями та комп’ютерами з електронним управлінням. Вони корисні в приміщеннях для виробництва і зберігання електронного обладнання, а також в місцях з ризиком вибуху (акумуляторні, ангари, приміщення для огляду і обслуговування літаків) або там, де є концентрація легкозаймистих парів або газів. Перед укладанням такої підлоги, підставу необхідно очистити, заґрунтувати і вирівняти. Електричні заряди відводяться на мідну стрічку, закріплену в землі, підключену до основного заземлювального проводу або безпосередньо до землі. Електропровідні властивості також демонструють покриття, нанесені на стрічки.
Смоляні підлоги – склад матеріалу
Підлоги з епоксидної смоли доступні в двох-або трьохкомпонентному виконанні. Їх основний компонент – рідка епоксидна смола з додаванням модифікаторів і, можливо, розчинника. У двокомпонентному вигляді мінеральний наповнювач зазвичай являє собою кварцовий пісок і мінеральні пігменти. Другий інгредієнт в індивідуальній упаковці – затверджувач, що містить амін. У трикомпонентної формі в суміш смол додають затверджувач – пігментований одно- або багатофракційний мінеральний наповнювач.
Поліуретанові підлоги пропонуються у вигляді одно- або двокомпонентних сумішей. Основний компонент – поліуретанова смола з наповнювачами та мінеральними пігментами, модифікаторами і, можливо, органічним розчинником. Другий – затверджувач поліізоляціі. Підлога тільки з першого компонента є гнучкою, стійкою до динамічної деформації основи. Затвердження цієї однокомпонентної композиції відбувається за рахунок реакції вологи повітря з поліуретановою сполучною. Після додавання затверджувача відбувається реакція з поліуретанової смолою, в результаті чого маса зв’язується. Таким чином виходить жорстка підлога.
Епоксидно-поліуретанові підлоги двокомпонентні. Базовий компонент – це модифікована поліуретаном епоксидна смола з додаванням наповнювачів і мінеральних пігментів, пластифікатора і модифікаторів. У нього додається другий компонент – модифікований затверджувач.
У акрилових підлогах основним компонентом є сполучна – мономер або розчин полімеру в мономері (наприклад, метилметакрилат або бутилметакрилати). Затверджувач – це найчастіше перекис бензолу. Останній інгредієнт – мінеральний наповнювач, що містить мінеральні пігменти і модифікатори. Акрилова маса для підлоги – це продукт заводського виготовлення або багатокомпонентний препарат, пропорції якого підібрані правильно. В результаті на швидкість і час полімеризації може впливати використання відповідної дози пероксидного каталізатора. Ця перевага акрилових підлог. На відміну від інших, їх можна укладати при мінусових температурах.
Підлоги зі смоли – підготовка маси до укладання
Найчастіше виробники пропонують смолу в ємностях, розмір яких дозволяє додавати окремо упакований компонент (затверджувач в двокомпонентному складі) або компоненти (наповнювач і затверджувач в трьохкомпонентном складі). Однак не вся продукція продається в строго підібраних пропорціях. Іноді підрядники, бажаючи прискорити процес схоплювання смоли, збільшують кількість затверджувача. У такій ситуації завжди слід звертати особливу увагу, щоб ця кількість не перевищувала допустиму дозу затверджувача, яка в різних продуктах може варіюватися від 5 до 20%. Також важливо враховувати взаємозв’язок між температурою і кількістю наповнювача. При змішуванні компонентів настилу зверніть увагу на скупчення незмішаної маси на стінках ємності. Потім рекомендується перелити її в чисту ємність і продовжувати перемішувати ще кілька хвилин. Для великих мас рекомендується використовувати професійне обладнання.
Підлоги з смоли – фінальний ефект обробки
Після належної підготовки основу слід заґрунтувати. Грунтовка, проникаючи в пористу основу, зміцнює її і забезпечує міцне з’єднання основного шару з фінішним покриттям. Грунтовка наноситься малярською технікою (валиком або пензлем). Для кращого зчеплення з верхнім шаром смоли в деяких системах використовується верхній шар з кварцового піску. Наступним кроком буде нанесення відповідного розчину для підлоги.
Спосіб обробки поверхні підлоги залежить від комунальних потреб і естетичних вимог. Виробники пропонують закривати фінішні покриття, які створюють на поверхні підлоги плівку, яка підвищує його стійкість до хімічних, механічних і температурних впливів. Ці покриття пропонуються в багатьох кольорах, вони також можуть бути безбарвними. Верхній шар покриття можна додатково присипати кольоровими пластівцями, конфетті або кольоровим піском, доданим в розчин. Також можна отримати різні текстури поверхні: гладкі – матові або глянцеві, з малюнком з нерівномірних крапель, нековзаючі- з овечою або агрегатною фактурою.
Смоляні підлоги також для житлових інтер’єрів
Смоляні підлоги підходять не тільки для промислових цехів, гаражів, котельних, магазинів, медичних установ, офісів, тощо. Цей вид обробки стає все більш популярним і в приватних інтер’єрах. Цінується функціональність полімерних підлог, а також їх зовнішній вигляд, який може бути оригінальним і неповторним.