Монолітні перекриття – переваги і недоліки
Монолітні перекриття називаються залізобетонними стелями, бетонованими на повній опалубці безпосередньо на будівельному майданчику.
Монолітні стелі повинні бути спроектовані для конкретного будинку: конструкція визначає систему армування (односторонню або двосторонню, тобто поперечну), а також спосіб підтримки стін.
Несуча здатність стелі залежить від рішення конструктора, тому, без узгодження з ним, в конструкцію не можуть бути внесені зміни, які могли б змінити навантаження, прийняті для розрахунків, наприклад, переміщення перегородок.
Монолітна стеля вимагає міцної опалубки. В даний час замість традиційної дерев’яної опалубки зазвичай використовується багаторазова опалубка з опалубних фанерних плит. Посилення стелі – завдання досвідченого майстра.
Для бетонування найкраще використовувати готову суміш з бетонного заводу: це забезпечить підтримку правильної якості бетону, а завдяки відкачування суміші з бетономішалки прямо на місце – полегшить бетонування.
Монолітні перекриття – переваги:
- необхідні матеріали можна легко купити у багатьох постачальників;
- форма монолітних стель може бути незвичайної;
- має невелику висоту (товщину);
- на дні створює рівну однорідну поверхню, що полегшує штукатурку;
- забезпечує хорошу звукоізоляцію (особливо від звуків повітря);
- для збірки не потрібно важке обладнання.
- Висока міцність і довговічність
Монолітні стелі – недоліки:
- трудомісткість робіт на будівельному майданчику;
- комплексне посилення, яке потребує висококваліфікованого підрядника;
- трудомісткі роботи з опалубкою і штампуванням, що вимагають значної кількості деревини (цей недолік може бути значно зменшений за рахунок використання елементів опалубки з орендованого будівельного обладнання)
Завдання монолітного перекриття – переносити навантаження і розділяти поверхи. Тому найбільш важливими характеристиками цього елемента є міцність, здатність пригнічувати шум і теплозахист. Добре, якщо стелю легко встановити. Чи можна узгодити всі ці вимоги?
Особливості монолітної стелі – міцність
Перш за все, стеля повинна бути досить міцною, щоб витримувати навантаження на перегородки, шари статі, меблі, обладнання та людей. Вона також повинна бути жорсткою, тому що надмірне відхилення призведе до скрипу підлоги і розтріскування штукатурки на стелі нижнього поверху. Монолітне перекриття також створює щит, що надає твердість всій будівлі.
Типовий стельовий проліт становить до 7 м, хоча довжина збірних стель досягає до 14 м. Це дозволяє отримувати приміщення з великою площею без необхідності встановлення колон і балок. Слід пам’ятати, що чим більше відстань між опорами, тим дорожче стеля і тим складніше її виготовити.
Особливості монолітних стель – здатність пригнічувати шум
Ця особливість тісно пов’язана з поверхневою масою стелі. Краща звукоізоляція важких конструкцій, в першу чергу досягається при використанні монолітного залізобетону.
Особливості монолітних перекриттів – теплозахист
Ця особливість важлива в разі перекриття, яке відокремлює горище або підвал. Ці кімнати або взагалі не опалюються, або температура тримається значно нижче. Тому, якщо стеля не утеплена належним чином, з житлових приміщень буде виходити багато тепла.
Найпростіший спосіб утеплити стелю – це утеплити мінеральною ватою між балками.
Також ви можете укласти на них теплоізоляцію і зробити на ньому стяжку підлоги або підлогу на балках, укладаючи між ними мінеральну вату.
Особливості стелі – проста установка
При виборі монолітної стелі ви повинні враховувати необхідність опалубки (яка вимагає багато часу) і штампування. Досвідчені фахівці КУБ «Моноліт» можуть зробити будівництво монолітних перекриттів максимально легким і зручним для замовника.