Залізобетонні роботи
Залізобетонні роботи- це створення монолітних споруд і частин складально-монолітних конструкцій.
Включають в себе
- опалубні (виготовлення, установка, демонтаж після завершення робіт),
- арматурні (виготовлення, скріплення, установка),
- бетонні (приготування, транспортування, укладання, ущільнення, догляд в процесі витримування) роботи.
Однією з особливостей монолітних залізобетонних робіт є те, що не всі ці процеси відбуваються безпосередньо на будівельному майданчику, деякі з них вимагають явної підготовки і потребують подальшого переміщення.
Це дозволяє робочих різних напрямків працювати паралельно один одному і об’єднуватися лише на підсумковому етапі.
Технологія виробництва залізобетонних робіт
Залізобетонні роботи широко поширені в сучасному світі, тому що при правильній побудові вони характеризуються довговічністю, стійкістю і дешевизною. Крім того, залізний каркас і бетонне покриття дозволяють створити практично будь-який вигин або фігуру, відкриваючи простір для фантазії. Приклади зустрічаються всюди, починаючи з будинків і вуличних стовпів і закінчуючи незвичайними конструкціями на архітектурних і художніх виставках.
Будівництво опалубки під час виконання залізобетонних робіт
Як відомо, опалубка – це тимчасова зовнішня конструкція, яка використовується для додання бажаної форми монолітним бетонним або залізобетонним конструкціям. Опалубка, підтримувана лісами і кріпильними елементами, використовується для безпосереднього зведення необхідної конструкції. Вона повинна бути нерухомою і міцною для безпеки робочого процесу. Опалубка безпосередньо стикається з бетонною сумішшю і контролює потрібне положення залізобетонної конструкції і якість її зовнішньої поверхні, а ліси і кріпильні елементи дозволяють забезпечити стійкість опалубки і підтримання її в передбачуваному положенні. Збірку опалубки виробляють з використанням механізованого методу. Існує безліч видів опалубки (разового і багаторазового застосування, дерев’яна і металева), але в будь-якому з них вона повинна встановлюватися на грунт, вільний від сміття, льоду, горбів і западин. Конструкція повинна бути стійкою, а співвідношення ваги – ретельно розрахованим. Найменша помилка в установці опалубки може привести до трагедії. Після завершення робіт опалубку демонтують. Метод зняття повинен виключати пошкодження поверхонь або цілісності створеної конструкції.
Використання арматури під час виконання залізобетонних робіт
Арматура є невід’ємним елементом залізобетонної конструкції. Вона служить надійним і твердим каркасом, визначає форму зсередини і закріплює її. Арматуру можна розділити на два типи: стрижневу і дротяну. Стрижнева арматура характеризується виїмками по гвинтовий лінії, а дротова – гладкістю поверхні. Також існують арматурні сітки, що складаються з комбінації поздовжньої і поперечної арматури. Перед заливанням бетону арматура стикується зварюванням. Хрестові перетини скріплюють спеціальним дротом. Для стійкої конструкції не менше половини перетинів повинні бути з’єднані.
Бетонна суміш
На останній стадії відбувається заливання бетонної суміші. Арматура забезпечує внутрішній стрижень, а опалубка надає зовнішню форму. На сьогоднішній день існує велика кількість різновидів бетонних сумішей, вони розрізняються по щільності, швидкості затвердіння, міцності і багатьма іншими параметрами. Ретельної уваги вимагає догляд за бетоном під час його застигання і контроль його ізоляції від повітря, інакше конструкція буде нестійкою, а, значить, небезпечною для експлуатації.