Технологія монолітного будівництва
Будівель, виконаних тільки з моноліту, в природі не буває. Всі несучі конструкції об’єкта робляться з бетону, а ось будь-які інші стіни робляться з будь-яких матеріалів.
Монолітне будівництво будинків під ключ – це, в першу чергу, форми-опалубки, які відповідають за формування конструкційного елемента. У ці опалубки монтується арматура із заліза, а потім заливається суміші бетону. Відразу після того, як бетон затвердів, деталі опалубки відокремлюються і транспортуються на інший поверх. У деяких випадках вони навіть залишаються на місці, що застосовується найбільш часто.
Опалубка, яка не піддається зніманню, може виготовлятися з різних будівельних матеріалів, таких як пінопласт, а також використовують ДСП. Від обраних матеріалів залежить товщина необхідної секції. Також в залежності від ТЗ вони можуть бути спеціальної збірної конструкції, що дозволяє зробити їх установку нижче або вище.
У будинку кожна людина відпочиває від галасливих вулиць і щоденної рутини, в будинку можна міцно спати і відчувати комфорт. З кожним днем число людей, що потребують «фортеці» росте, проте статистика проведених будівельних робіт не збільшується. Надію на поліпшення дає монолітне будівництво.
Опалубка при будівництві будинків з моноліту
Технологія зведення споруд з моноліту є відносно новою і перспективною на ринку, проте не кожна компанія пропонує якісну роботу, так як ці послуги вимагають знань і досвіду. Зведення монолітної споруди починається з будівництва фундаменту з монолітної плити, який є основою будинку. Для формування моноліту потрібно опалубка. Так називають конструкцію, куди надходить розчин. За рахунок неї будова є стійкою і міцною. Найбільш часто використовуються незнімні і збірно-розбірні опалубки.
Вирішальним чинником при виборі стає проект майбутнього будинку. Виділяють два основних видів опалубки для монолітного будівництва:
- Тунельна – дає можливість отримати блоки квартир;
- Щитова – дає можливість зводити будівлі без балок каркасного типу.
Кожна технологія має плюси і мінуси, тому вибрати правильний варіант допоможе фахівець. Після цього починається впровадження системи комунікацій і утеплення стін.
Етапи монолітного будівництва
Для якісного зведення монолітних споруд потрібно:
- Розчищення робочої площі.
- Монтаж фундаменту.
- Монтаж металевого арматурного каркаса.
- Влаштування опалубки.
- Залізобетонні монолітні роботи, заливка бетону.
- Влаштування панелей перекриття.
- Зовнішня обробка стін.