Монолітний фундамент буває двох типів: стрічковий і плитний. Є популярні комбіновані варіанти: на плитах з монолітним цоколем, утеплена шведська плита та ін.
Де застосовуються монолітні фундаменти
Вибір монолітного фундаменту залежить від ваги майбутньої споруди і стану грунтів, яке інженери виявляють в ході геологорозвідки. Для будівель на слабких піщаних грунтах часто найкращим фундаментом служать плити. Інші переваги монолітного фундаменту для будинку:
- Можна залити майданчик довільної конфігурації. Це важливо, якщо передбачаються еркери та інші нестандартні архітектурні елементи.
- Роботи виконуються швидко. В’язка арматури – самий трудомісткий процес. Решта роботи по влаштуванню монолітного фундаменту механізована.
- Плита не має швів. Саме ця монолітність страхує будівлю від руйнівних процесів навіть при переміщеннях грунтів. Також це забезпечує гідроізоляцію споруди знизу.
- Монолітні фундаменти рекомендується влаштовувати в заболоченій місцевості, на глині та інших нестійких породах, а також на стійких грунтах при великій вазі споруди.
Технологія влаштування монолітного фундаменту
- Розчищення і розмітка майданчика під фундамент.
- Зняття верхнього шару і риття котловану глибиною від 0,5 до 1,5 м (згідно проекту). Дно має бути рівним. Краще використовувати для цього екскаватор з гладким ковшем.
- Влаштування подушки під фундамент. Для подушки використовуються пісок, щебінь, гідроізоляційні матеріали, геотекстиль. Подушку ретельно трамбують віброустановці.
- Опалубка. Вона повинна бути посилена вертикальними брусками і мати достатню висоту.
- Армування. Необхідно в’язати, а не варити арматуру. Її товщина від 10 мм для легких одноповерхових будівель до 15 – 20 мм для конструкцій в два і більше поверхів.
- Заливка. Її слід виконувати в один прийом. Для цього потрібно підвезти одномоментно достатню кількість бетону необхідної марки. Потрібно забезпечити шляхи під’їзду техніки. Після заливки плиту слід піддати вібрації, щоб видалити бульбашки повітря.
- Готовий фундамент потрібно закрити плівкою і залишити мінімум на 2 тижні. Бетон набирає міцність від 14 до 21 дня.
Щоб дізнатися вартість монолітного фундаменту зателефонуйте або залиште заявку на розрахунок кошторису. Ми з Вами зв’яжемося для уточнення інформації.