ТЕХНОЛОГІЯ МОНОЛІТНИХ РОБОТ В ЗИМОВИЙ ЧАС
Монолітне будівництво вже давно перестало бути чимось дивовижним і дорогим. Складні архітектурні форми практично неможливо виконати з класичних будівельних матеріалів, як цегла, твінблок, плити перекриттів. У зв’язку з цим кількість проектів будинків із монолітним каркасом неухильно зростає.
Плюси монолітного каркасу для приватного будинку
- міцність (у рази вища за будь-які інші матеріали);
- свобода у архітектурних формах, отже, і плануваннях;
- можливість виконання великих віконних отворів, без зниження міцності;
- швидкість виконання монолітних робіт;
- відсутність усадки будинку.
Треба відзначити, що всі ці плюси ви отримаєте лише з надійною компанією, укомплектованою опалубкою, обладнанням та тямущими фахівцями. Також важливі лабораторний контроль набору міцності бетону, вимірювання температури твердіння, геодезичне розбивка, допустимі відхилення. Все це зможе виконати лише будівельна організація.
Всю технологію заливання та контролю моноліту розповідати довго, але ми покажемо деякі нюанси.
- У разі заглиблення будинку (цокольний поверх) завжди постає питання про якісну гідроізоляцію підвального поверху. В даному випадку гідроізоляція виконується в кілька щаблів. Спочатку, на підготовлену та утрамбовану основу з несжимаемого грунту укладається матеріал. Він захищатиме підбетонку від капілярної вологи.
- Після заливання бетону (підбетонки) поверхня покривається теплими пологами та включається прогрів. Без прогріву необхідну температуру твердіння бетон набиратиме надто довго.
- Другий, головний шар гідроізоляції клеїться по підбетонці перед армуванням та заливкою плити. Він запобігтиме будь-якому попаданню вологи в тіло плити будинку. Нами використовується надійна та перевірена часом технологія гідроізоляції – обклеювальна. Ми наплавляємо 2 шари гідроізоляції на попередньо оброблену бітумним праймером основу.
- Арматурний каркас: нижній та верхні шари армування з поздовжнім та поперечним розташуванням арматури заданого діаметру, місцеві посилення нижнього шару, просторові зварні арматурні каркаси для посилення. Все суворо за проектом. Гнем, варимо, в’яжемо.
Паралельно боремося із снігом, за наявності снігу бетонування виключено.
- Наступним етапом йде встановлення опалубки з боків майбутньої плити. Наша компанія використовує унітарну щитову опалубку. На відміну від дощок вона швидше монтується, а замовник економить на покупці дощок.
- І, нарешті, заливання бетону. Звичайно, виготовленого тільки на сучасному заводі з контролем температури міксерів. Об’єм бетону великий, тому використовується бетононасос. Бетон необхідно відразу добре провібрувати. Це робиться для правильного розподілу сполучних у бетоні. В іншому випадку весь щебінь буде внизу, і міцність конструкції не буде однорідною.
- А далі прогрівання бетону. При середньодобовій температурі зовнішнього повітря нижче 5 °C та мінімальній добовій температурі нижче 0 °C необхідно вживати спеціальних заходів щодо витримування покладеного бетону (розчину) у конструкціях та спорудах, що бетонуються на відкритому повітрі. Для цього ми використовуємо утеплені пологи та електропрогрів.
Під час розігріву температура бетону контролюється не пізніше ніж через 1 годину із занесенням значень у температурні листи. Швидкість розігріву бетону регулюється підвищенням або зниженням напруги на низькій стороні трансформатора.
- Набір міцності бетону за різних температур його витримування визначається графіком.
- Далі плита розпалублюється, в’яжуться арматурні каркаси стін, монтується унітарна опалубка та заливаються стіни:
Звертайтеся за якісним монолітним будівництвом до нашої компанії.