Промислові підлоги, за своїм визначенням, перебувають у жорстких умовах експлуатації. Механічні, хімічні та температурні навантаження, що впливають на промислові підлоги, з часом призводять до часткового або повного руйнування.
Основним питанням ремонту та відновлення підлог на діючому виробництві є тимчасовий фактор. Як правило, відновити підлогу необхідно без зупинки виробничого процесу.
Для повного відновлення або ремонту локальних ділянок промислової полімерної підлоги використовуються склади на основі метилметакрилових смол (ММА). Матеріали мають унікальне поєднання жорсткості та еластичності, високої хімічної та температурної стійкості, що дозволяє їм витримувати передбачувані експлуатаційні навантаження практично будь-якого виробництва. У тому числі: підприємствам харчової промисловості, механічним виробництвам, паркінгам та складським комплексам, гіпермаркетам, дорожнім службам та ін.
До кожної ділянки ремонту або відновлення промислової підлоги необхідний індивідуальний підхід. Аналіз причин руйнування підлоги, дослідження можливих прихованих дефектів основи та гідроізоляції, вибір технології та системи матеріалів, погодження термінів та графіка виконання робіт тощо. Нижче ми наведемо приклади варіантів руйнувань і ремонту промислових підлог, що найчастіше зустрічаються.
- Тріщини. Тріщини, як правило, виникають на бетонній основі з двох основних причин. Це неправильно або несвоєчасно нарізані деформаційні та компенсаційні шви під час укладання бетонної основи або розтріскування бетонної основи, спричинене рухами ґрунтів або конструкції в процесі експлуатації. Після розшивки усадкових тріщин, вони заповнюються складами. У тому випадку, якщо тріщина продовжує збільшуватися або залишається рухомою, застосовуються спеціальні профільні деформаційні шви, що підбираються в кожному випадку окремо.
- Вибоїни та сколи бетонної основи або захисного полімерного покриття виникають у процесі експлуатації промислових підлог та у 95% випадків ремонтуються за допомогою спеціального складу. Зруйнована ділянка механічно обробляється прямошліфувальною або фрезерною машиною та обезпилюється. Далі наноситься ґрунт. Через 5-10 хвилин на загрунтовану ділянку наноситься шпаклювальний склад і розрівнюється кельмою або шпателем. Через 2 години ділянку повністю відновлено.
- Значні руйнування бетонної основи на глибину від 10 мм до 300 мм заповнюються спеціальним складом Пластбетон.
Ремонт топінгів та затирок бетонної основи
На початковому етапі будівництва вибір на користь затирання в бетонну основу пігментованої корундової крихти (топінг) виправданий невисокою вартістю і високими експлуатаційними характеристиками цієї технології. Але через 3-5 років експлуатації покриття, верхній зміцнений шар «топінг» стирається і підлога починає пиляти. Основна і, мабуть, єдина проблема ремонту або заміни топінгу іншою полімерною підлогою полягає в дуже слабкій адгезії будь-якого полімерного матеріалу до затирання. У цьому випадку застосовується 2 варіанти ремонту та відновлення підлоги. Це повний демонтаж верхнього зміцненого шару бетонної основи за допомогою дробоструминних або фрезерних машин (довгий і дорогий процес) або застосування ґрунту з адитивом для зміцнених основ, що забезпечує 100% адгезію ремонтного або полімерного складу до топінгу.
Часткова чи повна заміна промислової підлоги Без зупинки виробництва виконується будь-якою системою матеріалів, підібраною вимогам даного типу виробництва. Основною перевагою цих матеріалів, як вказувалося раніше, є швидкий час полімеризації – 15 хвилин до пішохідних навантажень та 2 години до повних навантажень. Недоліком застосування цих систем є сильний різкий запах, який зникає відразу після нанесення матеріалів.
Фахівці нашої компанії завжди приїдуть на Ваш об’єкт та допоможуть підібрати варіант ремонту промислової підлоги, що відповідає експлуатаційним, декоративним та економічним вимогам Вашого виробництва.