Полімерні наливні підлоги, лінолеум, ламінат чи плитка?
Ще кілька десятків років тому крім дощатої, паркетної, а також підлоги з керамічної плитки та лінолеуму вибирати не було з чого. Та у наш прогресивний час з’явилися нові технології та матеріали, які стали чудовою альтернативою застарілим конструкціям та матеріалам для влаштування підлог.
Крім паркету і плитки тепер можна зробити підлогу з ламінату або вибрати як підлоговий матеріал наливні підлоги.
Наливні підлоги? – спитайте ви, – це ж суцільна хімія. І будете праві. Так, наливна полімерна підлога виготовляється хімічним способом, але, за результатами незалежних досліджень, після висихання вони абсолютно не токсичні.
Наливні підлоги на вигляд дуже схожі з ПВХ-лінолеумом. Але, це – єдине, що поєднує ці два види покриттів. Існує кілька досить значних відмінностей:
- Строк служби. Термін експлуатації лінолеуму – близько 15 років, тоді як правильно зроблені полімерні підлоги можуть бути 40 і більше років.
- У лінолеуму дизайн трохи багатший.
- Лінолеум можна зняти за необхідності. Полімерні підлоги знімати набагато складніше. Але навіщо це робити? Якщо наливна підлога зроблена якісно, потреба в цьому відпадає надовго.
Тепер наливні підлоги можна порівняти з ламінатом. Ламінат – це дошка на основі ДВП, що складається з кількох шарів. Також, ламінат може імітувати текстуру різних природних матеріалів: дерево, мармур, камінь… Це сучасне красиве покриття для підлоги, але, на жаль, термін служби ламінату не більше 12-15 років, що в порівнянні з полімерними підлогами, досить відчутно. Крім того, ламінат не рекомендується настилати в приміщеннях, де передбачається підвищена вологість.
І, зрештою, керамічна плитка. Довговічний, модний за всіх часів матеріал, що дозволяє підтримувати гігієну в приміщенні. При цьому сьогодні існує стільки різновидів керамічної плитки, що її можна підібрати для укладання підлог буквально в будь-якому приміщенні. Але все ж таки, якщо порівнювати наливні підлоги та керамічну плитку перші мають ряд переваг, серед яких відсутність швів. Отже – грибку та бактеріям нема де розвиватися. Плюс – висока міцність поверхні та стійкість до точкових ударів. Наливна полімерна підлога – найбільш перспективний варіант влаштування підлог у житлових і промислових приміщеннях.