Технологія влаштування полімерної наливної підлоги
Для правильного влаштування наливної підлоги, необхідно, перш за все, ретельно підготувати основу для підлоги. Також для влаштування полімерних підлог треба вибрати професійного підрядника.
- Обробка швів та тріщин. Адже в бетонному фундаменті можуть бути температурні, усадкові або деформаційні шви. Тріщини повинні бути ретельно зашпакльовані перед нанесенням ґрунтувального та вирівнюючого покриття. Зачищені шви заґрунтовуються та заливаються спеціальними герметиками. Тріщини краще ґрунтувати складом, приготованим із полімеру. Потім поверхня проклеюється склотканиною і присипається кварцовим піском. Після завершення роботи зайвий пісок прибирають за 24 години.
- Ґрунтування. Потім, слідує етап просочування бетону або ґрунтування. Просочення ретельно вводиться в основу. Ця операція сприяє підвищенню адгезії з такими шарами. Після закінчення етапу просочення необхідно додати кварцовий пісок в грунтовку. Таким чином, ми отримуємо шорстку поверхню для підвищення адгезії з основним шаром. При використанні шару грунтовки можна вирівняти дрібні нерівності на бетонній поверхні. Грунтування зручно робити, використовуючи валик чи металевий штапель.
- Нанесення основного шару. До нанесення основного шару потрібно, щоб пройшло достатньо часу для полімеризації ґрунтовки. У зонах з можливими механічними навантаженнями використовується сухий кварцовий пісок. Його слід замішати у смолу або розсипати зверху покладеного шару. Пісок, що залишився на поверхні, змітається і потім, забирається з поверхні. Для нанесення базового шару краще використовувати металевий зубчастий штапель або ракель.
- Фінішний шар. Після закінчення головного етапу можна приступати до нанесення захисного покриття. Як завершальний шар можна використовувати або полімер основного шару або лак. Лак вибирається кольоровий чи безбарвний, глянсовий чи матовий.
- Нарізування швів. Хоча полімерна підлога досить стійка і не дає усадки, все-таки в них необхідно прорізати шви. Оскільки нанесення полімерного покриття відбувається на бетонну основу, може реагувати на всі лінійні деформації бетону. Як правило, це неминуче при затвердінні бетону та подальшій його експлуатації. Шви в полімерному покритті роблять так, щоб вони збігалися зі швами в бетонній основі. Якщо бетонна основа існує більше року, шви в полімерному покритті нарізають вдвічі рідше, ніж температурно-усадкові. Вже готові шви заповнюють традиційним способом – ґрунтуванням, а потім використовують спеціальний ущільнюючий шнур та герметик. Залежно від температури навколишнього середовища полімерне покриття буде готове до навантажень через 1-2 дні. А через 5-10 днів такі підлоги вже можна буде використати повною мірою.