Ванна кімната – це місце, де має бути безпечним. Навіть за хорошої вентиляції у ванній кімнаті висока вологість, вогкість, тому вибір покриття відіграє велику роль. До наливної підлоги для санвузла висувають високі вимоги. Склад має бути вологостійким, не боятися вогкості та впливу побутової хімії.
Суміші не повинні бути токсичними чи негігієнічними. Найкраще з сучасних матеріалів для покриття підходять сухі будівельні суміші з полімерів. Їх можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, не побоюючись, що склад потріскається, забулькає або відійде. Вони прослужать багато років. Безпека здоров’ю доведена дослідженнями. На етикетці наливної підлоги у ванну завжди є вказівка на склад та основні властивості.
Чому наливні підлоги найкраще підходять для ванної кімнати
При ремонті в санвузлі стіни покривають керамічною плиткою, а основу ванної кімнати заливають наливними підлогами. Вони універсальні, безпечні для здоров’я та не бояться вологи. Полімерні суміші замінюють будь-яке фінішне покриття – вони можуть бути різнобарвними, з малюнками та прозорими. Під прозорий склад можна застосувати будь-який декор: морське каміння, зірки, черепашки.
Переваги:
- висока вологостійкість;
- міцність;
- зносостійкість;
- шумоізоляція;
- теплозбереження;
- гігієнічність;
- простий догляд;
- простий монтаж.
Гладке покриття не боїться гарячої води, пари, постійної вогкості, що характерні для ванної кімнати.
Які наливні підлоги краще для ванної
Щоб вибрати, яка наливна підлога для ванної краще, потрібно врахувати вимоги для покриттів у приміщеннях з високою вологістю:
- вологостійкість;
- зовнішній вигляд;
- можливість самостійного заливання;
- механічна міцність.
Особливості заливання у ванній кімнаті
За допомогою наливної підлоги не можна зробити технологічний ухил або стік, тому його роблять плитковим клеєм.
Наливна підлога під ванну або душову вимагає обов’язкової гідроізоляції. Її потрібно обов’язково робити на підставі та підняти на висоту не менше 200 см у районі душової кабіни або на висоту 100 см у місці встановлення ванної чи джакузі.
Перед заливкою необхідно забезпечити складу міцне зчеплення з основою. Під наливну підлогу у ванній використовують лише рідкі гідроізоляційні склади, рулонний гідроізолятор не забезпечить потрібного зчеплення. Перед заливкою на гідроізолятор накладають ґрунтовку.
Якісне укладання декоративного фінішного покриття та його довговічність залежать від створення ідеально рівної основи шляхом заливання стяжки. Для цього використовують цементно-піщану суміш або самовирівнюються розчини (можуть застосовуватися при незначних перепадах висоти підлоги або як другий шар, що вирівнює).
На завершальному етапі приступають до укладання фінішного матеріалу.
Переваги наливної декоративної підлоги
Крім очевидних практичних переваг, слід відзначити і естетичну сторону. Лінійку традиційних білих та сірих відтінків поповнила множинна кольорова гама, яка добре підійде під будь-який інтер’єр. Є можливість виконання 3D підлог із роздрукованим зображенням на плівці, а лак додасть глибини та об’ємності. Популярність 3D підлог з кожним днем все зростає, так як разом з оригінальним зовнішнім виглядом замовник отримує надійне та довговічне покриття для підлоги.
Завдяки естетичному вигляду, високій міцності та зносостійкості, попит на них з кожним днем зростає і все частіше їх можна побачити у квартирах. Вони чудово впишуться в будь-який інтер’єр, оскільки колір та декор можна гармонійно поєднувати зі стилем інтер’єру.
Особливо вигідно вони виглядають на кухні або у ванній кімнаті. Приміщення даного призначення ідеально підходять, тому що при попаданні води не варто боятися, що підлога буде слизька, швидше навпаки, індекс ковзання у нього нижче, ніж у кахельної плитки або лінолеуму. Однією з переваг є те, що вони не вицвітають під впливом сонячних променів протягом усього часу користування, з урахуванням того, що були дотримані правила при заливанні.