Будинок із бруса: який фундамент під брус краще вибрати
Будинок із бруса має ряд переваг. Екологічна чистота матеріалів та прийнятна ціна все частіше підштовхують забудовників зводити будинки з бруса. Фундамент під брус, як і під будівлі з інших матеріалів, вимагає дотримання певних технологій та використання якісних будматеріалів. Який фундамент зазвичай будують під будинок із бруса, ми розглянемо у цій статті.
Який фундамент вибрати під будинок із бруса
Сам собою брус не вимагає зведення певного виду фундаменту. Вибір типу основи насамперед залежить від ділянки, відведеної під будівництво будинку. Також фундамент має підходити під проект будинку. Тому під дерев’яний будинок підходить будь-який вид фундаменту: фундамент на монолітній плиті, стовпчастий, пальовий та стрічковий фундамент. При виборі фундаментної основи необхідно враховувати:
- особливості ґрунту;
- рельєф будівельної ділянки;
- проект будинку та ступінь вагового навантаження будинку на фундамент та ґрунт.
Стрічковий фундамент
Найбільш поширений вид фундаменту у приватному будівництві. Як відомо, такий стрічковий фундамент може бути заглибленим та малозаглибленим.
Для легких будівель та будинків із бруса більше підходить малозаглиблений стрічковий фундамент. Тобто заглиблення стрічки роблять не більше 800 мм. Зрозуміло, у цьому випадку витрата матеріалів та обсяг робіт менше, ніж при облаштуванні заглибленого фундаменту. На практиці малозаглиблений стрічковий фундамент виявив себе як надійна та економічна основа для неважких будівель. До того ж, монолітну стрічку можна збудувати своїми руками.
Заглиблений стрічковий фундамент зазвичай вибирають при будівництві важких цегляних будинків на два-три поверхи.
Палевий фундамент
Основою такого типу фундаменту є палі, які можуть бути:
- буронабивні (буроїн’єкційні) палі, які заливають безпосередньо на ділянці;
- сталеві гвинтові палі, які вкручують у ґрунт на певну глибину;
- забивні залізобетонні палі, які забивають у ґрунт за допомогою спецтехніки.
Палевий фундамент дозволяє звести будинок навіть на ділянці з великим ухилом та складним рельєфом. Діаметр і крок паль визначають з урахуванням вагового навантаження майбутнього будинку.
Фундамент на монолітній плиті
Якщо ґрунт на ділянці болотистий або торф’яний, то в цьому випадку доцільно звести плитний фундамент. Також фундамент на плиті вибирають, якщо рівень ґрунтових вод високий. Він відіграє роль «плаваючої» основи і здатний витримати не тільки вагу будинку з бруса, а й важкого цегляного будинку.
Стовпчастий фундамент
Фундаментна конструкція складається з монолітних стовпів, які встановлюють по кутах будівлі та під несучими стінами з кроком до 1,5 метрів. Як правило, стовпи заглиблюють у ґрунт на глибину близько 200 мм.
Даний фундамент найбільш застосовний в умовах скелястого непучинистого ґрунту, тобто на надійних видах ґрунту. Не можна сказати, що такий фундамент має високу надійність. Але для легких споруд, наприклад, невеликого дачного будиночка, цей варіант є прийнятним. Масивні будинки не будують на стовпчастому фундаменті.