Тріщина у фундаменті: чому тріснув фундамент? Як зробити ремонт фундаменту
Поява тріщин у фундаменті і, як наслідок, у стінах будинку здебільшого пов’язана з морозним пученням ґрунту. Також це може бути пов’язане з неправильним розрахунком вагового навантаження, яке здатне витримати фундамент або з використанням неякісного бетону. Як правило, тріщини піддаються ремонту, і руйнування будинку можна зупинити.
Тріщина у фундаменті
Щоб не зіткнутися з проблемою тріщин у фундаменті, довіряйте будівництво фундаменту професіоналам. Фундамент під ключ – скільки коштує? Дізнайтесь, зв’язавшись із нашим менеджером.
Дослідження тріщин у фундаменті
Якщо з’явилася тріщина у фундаменті, необхідно визначити, наскільки серйозна. Якщо тріщина розташована в зовнішньому шарі монолітного фундаменту і не прогресує, вона може не вплинути на руйнування будинку. Але якщо розмір тріщини збільшується, слід провести ремонт.
Порядок моніторингу тріщин у фундаменті
- Очищення тріщини від бруду та пилу.
- Установка маяка – смужки із гіпсу або цементу довжиною до 20 см із обов’язковим зазначенням дати встановлення.
- Спостереження за маяком. Якщо маяк розірвався, тріщина є глибокою і призведе до деформації всієї будівлі. Якщо розриву немає, то тріщина незначна, не потребує ґрунтовного ремонту.
Чому тріснув фундамент
Можна виділити три основні причини утворення тріщин у основі будинку:
Технологічні. Якісно побудований фундамент стійкий до сили морозного пучення ґрунту і не буде деформуватися під час заморожування та відтавання ґрунту. Чого не сказати про фундамент, побудований з технологічними помилками, такими як: неправильний монтаж опалубки, арматури, невідповідна марка бетону, закладення фундаменту вище рівня залягання ґрунтових вод і т.д.
Конструкційні. Пов’язані з неправильними розрахунками вагового навантаження на фундамент, помилковими дослідженнями особливостей ґрунту на ділянці та інші помилки на етапі проектування будинку.
Експлуатаційні. Порушення в процесі експлуатації будівлі: значне збільшення тяжкості будинку, відсутність дренажу на ділянці або неякісне відведення води від будинку, підвищена вологість у цокольній частині фундаменту, у підвалі.
Ремонт та зміцнення окремих видів фундаментів
Зміцнити фундамент із бетону, цегли або бутового каменю можна, використовуючи сучасну ін’єкційну технологію. Вона полягає у бурінні поглиблень (шурфів) у фундаменті та заповнення їх цементним розчином або синтетичною смолою. Для заповнення шурфів потрібне спеціальне обладнання, що працює під тиском. Діаметр шурфу становить, як правило, 3 см, а глибина – половина ширини фундаменту.
Щоб зміцнити дрібнозаглиблений стрічковий фундамент, можна збільшити його ширину і зробити більш заглибленим. У деяких випадках під фундаментні підстави можна підвести залізобетонні опори – стовпи, плити, блоки. Щоб уникнути можливого руйнування фундаменту при відкопуванні, виконується стягування основи двотаврами.
Палевий фундамент, що вимагає зміцнення, перебудовують у стрічковий. Для цього встановлюються перемички із бетону. Необхідна кількість перемичок та їх розміри залежать від різних факторів, тому для кожного конкретного випадку ці параметри є різними.