Монолітне зведення будівель
Технологія зведення каркасно-монолітних будівель, спочатку використовувалася для будівництва комерційних об’єктів, але набуває все більшого поширення в міському, приватному і дачному будівництві. Такий стан справ зумовлений підвищеною стійкістю конструкції.
Особливості монолітно-каркасної конструкції зводяться до наявності забетонованих колон підвищеної жорсткості, які мають у своєму розпорядженні в зонах, схильних до максимального тиску. Монолітні колони стають перехідним елементом, що зв’язує воєдино монолітне перекриття і фундамент.
Таким чином, будинок складається з 3 основних елементів: фундаменту, монолітних колон та армуючого поясу, який з’єднує колони і виступає в ролі перемички віконних прорізів (кількість поясів залежить від кількості поверхів у будинку). При цьому технологія дозволяє вести будівництво ударними темпами, що особливо цінно для приватного житлового будівництва.
Завдяки зв’язку між монолітними перекриттями і залізобетонними колонами вдається забезпечити неперевершену міцність і надійність будинку. При цьому монолітні стіни тонше, наприклад, цегляних. Тобто, внутрішній вільний простір монолітного будинку буде більше аналога з цегли.