Монтаж систем електропостачання

Головна » Послуги » Влаштування інженерних мереж » Монтаж систем електропостачання

Проектування і монтаж систем електропостачання

Проектування і монтаж електропостачання є важливою складовою інженерних мереж житлового будинку або виробничих об’єктів.

Компанія «КУБ «МОНОЛІТ» пропонує послуги по монтажу систем електропостачання як окрему послуги, або в комплексі будівництва котеджів «під ключ».

Оптимальним варіантом буде замовити проектування та монтаж в одній компанії, яка буде враховувати складність монтажу в подальшому і закладати до складу проекту всі нюанси.

Проектування систем електропостачання

Хороший проект інженерних систем будівлі, в тому числі і електромережі гарантує своєчасний і якісний монтаж. При розробці ТЗ на проект необхідно враховувати не тільки побажання замовника, а й всі нормативні документи – ДСТУ, СНіП та керівні документи та інструкції.

Важливим етапом проектування є розрахунок споживаної потужності всього обладнання та електроприладів, яке буде використовуватися. Виходячи з цих даних вибирається перетин кабелю, який враховує всі струмові навантаження. Це допоможе уникнути перебої в мережі і забезпечить справну роботу всього обладнання. Якщо упустити цей етап, то надалі можливі проблеми з перегрівом кабелю, постійними перебоями в подачі електрики і несправністю мережі в цілому.

Монтаж внутрішнього електропостачання

Внутрішні комунікації систем електропостачання забезпечують комфортні і безпечні умови проживання в будинку або забезпечення роботи обладнання на виробничому підприємстві.

Монтаж системи виконується під час будівництва будівлі і після здачі об’єкта в експлуатацію. Проводиться закладка кабелю, розподіл електроточок, забезпечення заземлення і розподіл навантаження мережі за фазами.

Якщо ви регулярно використовуєте електричне обладнання на відкритому повітрі, зовнішня точка живлення зробить життя простіше і безпечніше. Важливо відзначити, що в ньому має міститися пристрій залишкового струму (RCD), яке допоможе захистити вас від ризику фатального ураження електричним струмом.

Дуже важливо, щоб будь-які розетки або комутатори, встановлені на вулиці, мали відповідний рейтинг IP (щоб забезпечити захист від атмосферних впливів).

Етапи монтажу

Монтування системи можна розподілити на основні етапи, які виконуються як в житлових будинках, так і на виробничих об’єктах.

  • Установка низьковольтної електропроводки. Побутова техніка і комп’ютерне обладнання споживають невелику кількість електроенергії. Важливим кроком на цьому етапі є обробка механічно екранованих кабелів, особливо в промислових будівлях. Використовуються короба, трубки і лотки.
  • Електромонтаж високовольтних систем і технічних систем. Не допускається поєднувати з кабелем малої потужності.
  • Монтаж вимикачів і кабелів. Вони повинні бути повністю захищені і безпечні.
  • Монтаж освітлювального обладнання. Освітлювальні прилади повинні встановлювати досвідченими монтувальниками, щоб забезпечити необхідний рівень освітлення в приміщенні.
  • Монтаж заземлення та блискавкозахисту. Для з’єднань використовується зварювання і кріпильні металеві болти, які повинні забезпечувати надійність конструкції.
  • Монтаж електрощитового обладнання. Встановлюється в ніші в стіні. Воно оснащене автоматичним або ручним перемикачем, вимірювачами потужності, захисними пристроями (УЗО), трансформаторами живлення і напруги, розподільними щитами і моніторами мережі електроживлення.

Останній крок визначає роботу системи і виявляє дефектні елементи (наприклад, лампи розжарювання). Якщо система працює правильно, можна здійснювати пуско-налагоджувальні роботи.

Монтаж зовнішніх мереж електропостачання

Зовнішні мережі забезпечують передачу живлення споживачеві від громадської електромережі. Ми здійснюємо підключення об’єкта до трансформатора, прокладку повітряних мереж, монтаж систем безперебійної подачі електрики, стабілізації напруги, зовнішнього освітлення вулиць, будинків і споруд.

Заземлення

У системах електропостачання заземлювальна система або система заземлення є схемами, які з’єднують частини електричного кола з землею, визначаючи таким чином електричний потенціал провідників.

Більшість низьковольтних систем підключають один провідник до землі. Використовують систему заземлення в основному для захисту мережі від удару блискавки, направляючи блискавку через заземлювальну систему і в землю. Також воно запобігає можливості пробою в мережі, при використанні побутових приладів.

Компанія «КУБ «МОНОЛІТ» надасть послуги з проектування та монтажу систем електропостачання. Для того, щоб замовити, зв’яжіться з нашим менеджером.

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги повинен проводитися таким чином, щоб в приміщеннях не було надмірного підвищення температури, оскільки це означало б не тільки дискомфорт, але і непотрібні втрати енергії.

Для електричного опалення підлоги зазвичай використовуються твердотільні провідники, тобто такі, що працюють з постійною потужністю, тому регулятори температури необхідні для регулювання кімнатної температури.

Місце монтажу теплої підлоги визначається установкою – якщо нагрівальний кабель повинен підтримувати оптимальну температуру в приміщенні, необхідний повітряний датчик (реагує на зміни температури повітря), встановлений на стіні.

Але електричне опалення підлоги можна використовувати тільки для того, щоб уникнути ефекту «холодної підлоги» у ванній кімнаті або на кухні. Центральна система опалення з власним контролем відповідає за підтримання кімнатної температури, а завдання контролера опалення підлоги – запобігати досягнення температури підлоги, що перевищує задану температуру. Датчики, розташовані під підлогою – між нагрівальними кабелями – необхідні для управління підігрівом підлоги.

Підлоги з підігрівом зазвичай виконуються вологою технологією, розміщуючи нагрівальні елементи в підкладковому шарі (стяжка). Також можливо використовувати суху технологію, тобто спеціальні дошки з вирізами, в яких розміщуються дроти. Час установки набагато коротше.

У разі дерев’яних підлог на балках нагрівальні кабелі можуть бути розміщені на сітці, закріпленої на балкових решітках, так, щоб вони були на відстані не менше 3 см від дощок. Балки повинні бути захищені від прямого контакту з кабелями, наприклад, алюмінієвою фольгою. Теплова потужність кабелю не повинна бути занадто високою (рекомендується 10 Вт/м).

Залишилися питання? Ви можете написати нам і наш спеціаліст зв’яжеться з вами найближчим часом.

Залиште заявку нашому менеджеру. Найближчим часом ми зв’яжемося з Вами

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field