Монтаж систем опалення

Головна » Послуги » Влаштування інженерних мереж » Монтаж систем опалення

Проектування і монтаж систем опалення

Будівельна компанія «КУБ «МОНОЛІТ» виконує проектування і монтаж систем опалення, підбір і установку опалювального обладнання, прокладку трубопроводу опалення і установку радіаторів.

При проектуванні систем опалення розраховуються діаметри каналів і визначається матеріал, з якого повинна бути виготовлена ​​установка. Вибирається тип фітингів і розраховуються параметри термостатичного клапана.

Також розраховуються втрати тепла в приміщенні і підбирається потужність радіатора. При проектуванні систем опалення для котеджів і приватних будинків, без підключення до центрального опалення, підбирається оптимальний вид опалювальних приладів і обладнання, яке підійде для задоволення потреб замовника.

При проектуванні інженерних мереж будинку, проект системи опалення є одним з елементів документації, включеним в нього.

Монтаж трубопроводу систем опалення

В даний час в приватних будинках найбільш популярні установки з пластикових або мідних труб. Сталь стає все менш популярною, вона дешева, але досить швидко виходить з ладу. Пластикові труби здаються менш надійними, але їх довговічність оцінюється в 50 років, мідь ще міцніша, а сталь може зажадати заміни через кілька років. Найбільш важливим критерієм при виборі типу труб є максимальна температура, яку вода може досягти в них. Тому всюди, де існує ризик перевищення температури 90 ° C, тобто в установках з котлами на твердому паливі, найкраще підходять металеві труби. У цьому випадку не можна використовувати пластикові труби, відмінні від багатошарових (PE-X / Al / PE-X) або полібутилен (PB).

Монтаж нагрівальних елементів системи опалення

При виборі радіаторів ми приділяємо особливу увагу їх зовнішньому вигляду. Але найбільш важливими характеристиками є теплова потужність, конструкція і спосіб теплообміну, матеріал, з якого вони виготовлені, та їх ємність води. Сучасні радіатори зазвичай виготовляються зі сталі, але ви також можете встановити алюміній і чавун. Сталь може мати різні форми, найбільш популярними є пластинчасті.

  • Оскільки пластинчасті радіатори створюють відносно високу стійкість до води, що протікає через них, вони не рекомендуються для установок, в яких водний цикл виконується природним чином (гравітаційно) – без циркуляційного насоса. Незважаючи на кращий захист від корозії, сталеві радіатори чутливі до якості води в установці. Їх міцність зменшується, коли кисень потрапляє в систему опалення. Тому краще не використовувати їх в установках відкритої системи (з твердопаливним котлом), тому що в воді завжди багато кисню через постійний контакту кисню з повітрям.
  • Чавунні радіатори (так звані ребра) тепер рідко використовуються, що не означає, що у них немає переваг. Це безперечно висока корозійна стійкість – вони не руйнуються навіть протягом кількох десятиліть, незалежно від якості води в установці. З цієї причини вони особливо підходять для відкритих установок, що поставляються котлами на твердому паливі. У цій ситуації перевагою є їх велика водомісткість і масивна конструкція, що призводить до високої теплової інерції. У разі співпраці з простим вугільним або деревним котлом це позитивна особливість. Але в автоматизованій, сучасній установці велика інерція перешкоджає швидкої реакції на сигнали системи автоматизації, тому складніше постійно підтримувати оптимальну температуру в приміщенні.
  • У цій ситуації краще підходять алюмінієві радіатори (з більш низькою інерцією), які, як і чавун, мають каркасну конструкцію. Вони виглядають більш сучасно, тому що форма їх зв’язків обрана так, що радіатор, встановлений з них, має майже однорідну плоску поверхню спереду – між елементами є тільки невеликі проміжки. Їх розміри зазвичай відповідають розмірам елементів радіатора з чавуну, а їх потужність нагріву аналогічна. Тому вони є хорошим рішенням в разі модернізації старої установки. Заміна старого чавунного радіатора новим алюмінієвим не вимагає змін. Металеві сплави, з яких вони виготовлені, стійкі до корозії, тому немає ніякої небезпеки їх довговічності при роботі у відкритій установці.

Радіатори ванної кімнати зазвичай складаються з двох вертикальних сталевих труб, з’єднаних кількома або навіть кількома десятками горизонтальних труб з круглим, прямокутним або овальним поперечним перерізом – вони також служать сушками для рушників.

Монтаж радіаторів опалення

Підключення радіатора не здається складним, але його правильна установка надзвичайно важлива, оскільки вона впливає на потужність нагріву радіатора.

Найпопулярніші радіатори можуть бути підключені до труб в чотирьох місцях – на кожному вуглу. Однак необхідно враховувати, що кожна комбінація сполук впливає на потужність нагріву радіатора.

Установка і підключення радіатора опалення

Центральні опалювальні прилади зазвичай виготовляються в двотрубній системі – кожен радіатор підключається до подводящих і зворотних труб. Перша з них забезпечена гарячою водою з джерела тепла, друга – після охолодження в радіаторі. Монтаж радіаторів опалення здійснюється відповідно до розробленого проекту в точках, де найбільше відчувається вплив холоду – під вікнами. Їх розмір залежить від розміру приміщення і опалювальної потужності.

Опалювальна потужність, заявлена ​​виробником, досягається за допомогою радіатора, підключеного таким чином, який вважається типовим, тобто в більшості випадків, коли труба, що підводить знаходиться зверху, а зворотна труба знаходиться внизу, на тій же стороні. Будь-яке інше з’єднання радіатора призводить до зменшення потужності випромінювача.

Для комфорту та тепла у вашому будинку, довіртеся фахівцям компанії «КУБ «МОНОЛІТ», які виконають проектування і монтаж систем опалення та підбір і установку опалювального обладнання в короткі терміни і за доступною ціною.

Залишилися питання? Ви можете написати нам і наш спеціаліст зв’яжеться з вами найближчим часом.

Залиште заявку нашому менеджеру. Найближчим часом ми зв’яжемося з Вами

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field