Влаштування фундаментів

Фундамент – це підземна частина споруди (будівлі), яка сприймає навантаження від вище розташованих конструкцій і передає його на основу (ґрунт).

Конструкція фундаментів залежить від багатьох чинників і визначається згідно розрахунків.

До найбільш поширених типів відносяться пальові, стрічкові та плитні фундаменти.

Пальові фундаменти

Пальові фундаменти виконують із окремих паль чи груп паль («кущів»), об’єднаних зверху залізобетонною плитою або балкою, що називається ростверком. Пальові фундаменти виконують у випадках, коли необхідно передати на слабку основу значні навантаження, або коли використання інших типів фундаментів неможливе. Палі застосовують як для споруд промислового призначення, так і в приватному будівництві у вигляді коротких залізобетонних паль.

По типу виготовлення палі бувають:

  • забивними, які забиваються спеціальними палебійними машинами. Застосовують у випадку будівництва на неосвоєній території, коли поряд немає існуючих будівель.
  • набивними (буро набивними), коли в попередньо пробурену свердловину монтується армокаркас, а потім заповнюється бетонною сумішшю. Такий тип може використовуватися у випадку близького розташування будівель, коли застосування важкої техніки неможливе.
  • Втисненими, коли за допомогою гідравлічних насосів паля під високим тиском вдавлюється в ґрунт.

Стрічкові фундаменти

Стрічкові фундаменти влаштовуються по всьому периметру будівлі, включаючи внутрішні несучі стіни. Це найбільш поширений тип фундаментів, який однак супроводжується відносно великим об’ємом земляних робіт, високими витратами основного матеріалу й, у більшості випадків, необхідністю застосування опалубки. Найчастіше такий фундамент використовується  при будівництві будинків із важких матеріалів та у випадках влаштування підвальних приміщень. Такі фундаменти чудово сприймають навантаження і у випадках нерівномірного осідання.

По типу конструкції стрічкові фундаменти поділяють на монолітні, збірні й комбіновані. По виду використовуваного матеріалу – бутові, бутобетонні, цегляні та бетонні.

Технологія зведення стрічкових фундаментів доволі проста. Вони можуть бути як збірними із фундаментних блоків, так і монолітними. Мінімальна товщина стрічкової основи залежить від використовуваного матеріалу та конструктивних особливостей стіни. Для прискорення будівництва часто використовують фундаментні блоки з монолітними залізобетонними поясами.

Плитний фундамент

Плитний фундамент являється одним із варіантів улаштування незаглибленого або мілко заглибленого фундаменту. По своїй суті, це монолітна залізобетонна плита, під якою розташовуються шари з утеплювача, усі необхідні комунікації, в тому числі, система підігріву «тепла підлога», а також шар ущільненого піску чи щебеню. Такий тип фундаменту набув широкої популярності у регіонах із важкими кліматичними умовами і отримав назву «утеплена шведська плита».

До основних переваг таких фундаментів відносять:

  • можливість влаштування фундаментів на слабких та водо насичених ґрунтах;
  • дозволяє зводити будинки з практично будь-якого матеріалу;
  • економність, яка полягає в кінцевій кошторисній вартості виконання фундаменту в порівнянні з іншими типами;
  • уніфікованість робіт, тобто, об’єднання багатьох технологічних процесів у один. Після заливки бетону ви отримуєте повноцінну підлогу.

Монолітний фундамент

Монолітний фундамент під ключ

Коли споруди будуються поблизу відкритих водойм або на хитких і болотистих ґрунтах, потрібно вибрати тип фундаменту і несучих конструкцій, не побоюючись за долю свого об’єкта. Найбільш надійним вважається монолітний фундамент під ключ. Цілісна плита із залізобетону повністю захищає будова від вологи і підйому ґрунтових вод. Основну роль тут відіграє арматура і бетонна суміш, разом утворюють міцну бетонну подушку. Сам монолітний фундамент являє собою суцільну бетонну плиту, на всю площу об’єкта, покладену на піщану основу. В основу плити додають різні гідроізоляційні матеріали, для поліпшення характеристик. При використанні якісних матеріалів і правильних розрахунків, виходить довговічне і міцне підгрунтя для будь-якого виду об’єктів.

Етапи робіт:

  • Проектування і розмітка на території;
  • Підготовка ділянки: земляні роботи, розробка грунту, риття котловану;
  • Монтаж подушки з трамбуванням кожного шару;
  • Влаштування опалубки;
  • Монтаж каркаса з арматури, армування;
  • Рівномірна заливка бетону.

Технологія будівництва монолітного фундаменту під ключ

Перед закладанням основи, проводяться етапи розчищення ділянки і визначення якості грунту. Потім підбирається необхідна глибина залягання монолітного фундаменту, він буває, як дрібно заглибленим, так і заглибленим. Після цього риється котлован, дно зміцнюється піском і гідроізоляцією. Далі відбувається процес установки опалубки і зварювання арматури, яка потім повністю заливається бетоном. Результатом залізобетонних робіт буде суцільна бетонна подушка, що витримує велике навантаження відразу після повного висихання.

Переваги фундаменту з монолітної плити під ключ

Це вдале рішення при будь-якому будівництві, плюсів при його використанні, безсумнівно, більше ніж недоліків. До переваг відносять: високу міцність, стійкість і жорсткість, які виходять за рахунок безшовної заливки. Істотно зменшується кількість підготовчих робіт. Це дозволяє зменшити і вартість монолітних робіт в цілому. Також бетонна подушка основи може служити підлогою будівлі, без додаткових заливок. Ще один унікальний плюс – це можливість зберегти будівлю при обвалі або зміщенні грунту. Під час переміщення грунту, плита йде разом з ним, таким чином, будівля не руйнується. Крім цього можна отримувати різні корисні особливості в залежності від обраного розчину і його марки, які будуть використовувати при заливці.

З недоліків присутній лише те, що якщо в будинку необхідно будувати підвал або цокольний поверх, то монолітний фундамент (в ціні це враховано) не передбачає такої можливості. Крім того, рельєф місцевості може не відповідати вимогам, необхідним для виконання монолітного будівництва, якщо, наприклад, ділянка розташована під нахилом.

Найскладнішим в етапі побудови монолітного фундаменту є правильний розрахунок всіх параметрів. Для правильної заливки, необхідна інформація про рельєф і глибину промерзання грунту, на якій відстані знаходяться грунтові води, кліматичні умови в даному регіоні, а також правильно складена документація об’єкта.

Таким чином, монолітний фундамент підійде для будь-яких видів споруд і буде кращим. Універсальність установки на будь-який тип ґрунту і стійкість до змін клімату, роблять його кращим перед іншими видами фундаментів для будь-якого будівництва. Однак за ці переваги доводиться розплачуватися високими витратами на видаткові матеріали, а також відмовлятися від планів побудови підземних поверхів. Якщо хочете задати питання професійному будівельнику і дізнатися докладніше про послугу, Ви можете отримати детальну консультацію, зателефонувавши за вказаними на сайті вище телефонами. Або можете відправити заявку через форму зворотного зв’язку і ми Вам зателефонуємо. Допоможемо підібрати ряд дуже хороших варіантів для фундаменту. Крім цього Ви отримаєте індивідуальну пропозицію і доставку при замовленні.

Залишилися питання? Ви можете написати нам і наш спеціаліст зв’яжеться з вами найближчим часом.

Залиште заявку нашому менеджеру. Найближчим часом ми зв’яжемося з Вами

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field