Монтаж каналізації

Монтаж каналізації і установка септиків

Установка внутрішньої каналізаційної системи, розташованої в будинку, вимагає відведення стічних вод за межі будівлі. Наслідки поганої сантехніки можуть бути дуже неприємними, тому варто замовити монтаж каналізації у професіоналів.

Після завершення будівництва доступ до установки дуже затруднений, а в деяких місцях – без руйнування стін і підлоги або викопування ділянки – це неможливо. Тому монтаж систем водовідведення завжди довіряйте професіоналам компанії «КУБ «МОНОЛІТ».

Здійснювати монтаж систем водовідведення та каналізації необхідно з підготовкою проекту, в якому будуть визначені всі необхідні параметри і дані: діаметр труби, довжина, пробіг і ухил, а також тип використовуваних матеріалів.

Способи проведення монтажу

Підхід до каналізації. Чим ближче до сантехніки, чим коротше ділянки труб, що з’єднують санітарні пристрої зі стрімкими лініями (підходами), тим краще. Це відноситься, зокрема, до підходів до унітазів. Вони не повинні бути довше 1 м (2,5 м – виміряні горизонтально від вертикалі до сифона). Підходи до інших санітарним споруд можуть бути більш тривалими, але вони не повинні перевищувати 3,5 м.

Горизонтальні труби (прохідні і дренажні) розташовуються з необхідним, принаймні 2%, нахилом. Кожен наступний елемент установки, має діаметр, щонайменше рівний діаметру попереднього елемента. Всі санітарні приміщення мають свої сифони. Кожен унітаз має окремий підхід, включений в вертикаль нижче інших за заданою трубою.

Монтаж труб з ухилом

Щоб запобігти витоку стічних вод з санітарних приміщень без перешкод, секції каналізаційних труб не повинні бути занадто довгими і повинні виконуватися з ухилом не менше 2% (різниця у висоті між початком і кінцем підходу 1 м повинна становити не менше 2 см).

Монтаж сантехніки

Унітаз не повинен розташовуватися на відстані більше 1 м від вертикалі і повинен бути включений нижче підходів інших сантехнічних елементів. В іншому випадку підхід повинен бути провентильований, як якщо б різниця у висоті між його початком і кінцем перевищувала 1 м.

Підходи з діаметром менше 0,07 м, довжиною більше 3 м, повинні додатково вентилюватися або збільшуватися на один розмір (наприклад, від 0,04 до 0,05 м). Ніякий інший пристрій не повинен бути підключений між унітазом і п’єдесталом, оскільки стічні води зі змивного унітазу, що стікають по всій ділянці труби, можуть зливати воду з сифона.

Монтаж каналізаційних труб

  • Каналізаційні труби.

Якщо вони зроблені з пластика (і це зазвичай робиться в односімейних будинках), їх не можна запускати на поверхню, тому що матеріал не пригнічує шум. Для того, щоб придушити будь-який шум можна використовувати ізолюючі матеріали з утеплювачем. Щоб запобігти деформації труб під впливом температури і забезпечити компенсацію подовжень, необхідно правильно закріпити стояки.

  • Рівні стічних вод (дренажні труби).

Це заключні ділянки внутрішньої каналізації. Вони збирають стічні води зі стрімких ліній, зливають їх в каналізацію, а потім в каналізаційну систему, септик або попередній відстійник очисних споруд.

Труби, що знаходяться зовні в неопалюваних приміщеннях, повинні бути ізольовані, наприклад, матами з мінеральної вати. На додаток до захисту від великих температурних змін буде також отримано додатковий ефект – шум, пов’язаний з потоком стічних вод, усувається.

Особливості монтажу системи водовідводу

Всі труби прокладаються:

  • По найкоротшому шляху;
  • З правильним ухилом;
  • По газовим і електричним лініям;
  • Через приміщення, в яких температура не опускається нижче 5 ° C і не перевищує 40 ° C або ізолюються.

Установка септиків

Незалежно від типу установки очищення стічних вод, перша стадія очищення відбувається в попередньому відстійнику, також званому септик.

Початковий відстійник або попереднє очищення стічних вод

У попередньому відстійнику до 60% домішок видаляються при повільній ферментації без кисню. Деякі з них розкладаються на водорозчинні речовини, деякі – нерозчинні мінерали. Забруднюючі речовини, важчі, ніж вода, падають на дно резервуара і накопичуються там в вигляді осаду, які легше – утворюють накип на поверхні рідини.

Попередньо оброблена рідина тече через фільтр в іншу частину очисної установки. Під час ферментації утворюються гази, які виходять з відстійника через трубу, яка з’єднує її з будинковою каналізаційною системою по вертикалі і зовні через вентилятор, встановлений на його кінці над дахом будинку.

Основний резервуар повинен знаходиться поруч з будинком і добре вентилюватися. Нові технології дозволяють замінити раніше використовувану вигрібну яму, її резервуар можна використовувати для монтажу попереднього відстоюванного бака.

Попередній відстійник: бетон або пластик

Бак для попереднього посіву може бути виготовлений з бетону (виготовлений зі збірного матеріалу або виготовлений на місці з кілець) або з пластмаси (поліетилену високої щільності або поліефірних смол, армованих скловолокном).

Якщо замість одного він буде мати дві або три камери, шлях стічних вод буде довшим, що поліпшить ефективність очищення.

Внутрішня частина заглибленого резервуара повинна бути доступна (наприклад, для його очищення), тому вона повинна мати надбудову з люком, переважно з регульованою висотою (його легше розмістити на необхідному рівні навіть на поверхні).

Розмір відстійника

Розмір відстійника регулюється кількістю стічних вод, вироблених в домашньому господарстві за три дні. Це вдалий час для ферментації, і очищення стічних вод до необхідного ступеня.

Де розмістити відстійник?

Добре розмістити первинний резервуар якомога ближче до дому, щоб стічні води не охолоджувалися. Тоді процес розкладання триватиме з більшою інтенсивністю. Проте, резервуар повинен бути добре вентилюваний (через внутрішню систему каналізації виведено не менше 0,6 м над верхнім краєм вікон і зовнішніх дверей), в іншому випадку він не може бути ближче 5 м від будівлі.

Мінімальний інтервал відстійника від інших об’єктів

Вибираючи місце для початкового відстійника, вам необхідно зберегти необхідні відстані від інших об’єктів і установок на ділянці:

  • не менше 15 м від найближчої свердловини;
  • мінімум 2 м від межі ділянки і дороги;
  • 1,5 м від труб з газом і водою;
  • 0,8 м від електричних кабелів.

Монтаж систем водовідведення та каналізації, а також установка септиків впливає на комфорт у вашому домі. Правильно спроектовані і змонтовані системи – це важлива складова монтажу інженерних систем і комунікацій при будівництві будинку «під ключ».

Компанія «КУБ «МОНОЛІТ» виконає проектування і установку систем каналізації, сантехнічного обладнання, установку каналізаційних септиків, налаштування та запуск обладнання.

Залишилися питання? Ви можете написати нам і наш спеціаліст зв’яжеться з вами найближчим часом.

Залиште заявку нашому менеджеру. Найближчим часом ми зв’яжемося з Вами

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field